Nejenže po nejlepším nápadu bude pojmenované nové náměstí. Vítěz získá také dva vstupy do science centra a dva do 3D planetária.

Jak ho pojmenujete záleží pouze na vás. Místo jiskřící vědou a experimenty by si zasloužilo zvláštní název. Své návrhy můžete posílat na adresu redakce: Liberecký deník, Řeznická 1332/7, Liberec, 460 01 nebo emailem na liberecky@denik.cz. Do předmětu uveďte „Název náměstí". Tvůrci tří nejlepších návrhů získají vstupenky do iQLANDIE zdarma a budou mít šanci, že právě jejich návrh pojmenování náměstí vybere komise zábavního centra a liberečtí zástupci města jako vítězný. Své nápady zasílejte do středy 13. listopadu.

První cena zahrnuje dvě vstupenky do science centra a dvě do 3D planetária. Druhá cena dva vstupy do science centra a třetí jeden lístek zdarma.

Vyrobte si parfém a zamilujte se

Liberec IQ park se připravil na listopadové pošmourné počasí. Show s názvem „Tajemství energie a chemie lásky" slibuje 22. listopad. Návštěvníci zažijí pořádné jiskření s populárním anglickým vědcem. „Hlavním tahákem je bezesporu vystoupení Michaela Londesborougha, který je průvodcem pořadů Port a Lovci záhad a představuje zákony fyziky nebo chemie zábavnou a neotřelou formou," láká návštěvníky Monika Vamberová, programová manažerka iQparku.

Pro nadšence, kteří rádi tvoří, je připraven předvánoční workshop na výrobu vlastních parfémů, a to každou neděli od čtrnácti hodin. Víkendová odpoledne už tradičně patří kuriózním science show, při kterých si vyrobíte čarovnou mlhu nebo si sáhnete na pět set tisíc voltů. Dalším lákadlem je přednáška pro ty, které fascinují blesky a hromy. V první půlce listopadu budou pracovníci parku zadarmo provádět v zákulisí. Komentované prohlídky jsou připravené na pátek.