Skvělá podívaná nejlepších freestylových jezdců nejen v podání Podmola, ale i dalších světových hvězd, mezi nimiž je na 5. místě Petr Pilát, jemuž na nejvyšší stupínky schází 16 bodů. Tito dva jezdci spolu s Australanem Robem Adelbergem měli včera v Liberci tiskovou konferenci. Právě Adelberg, vítěz Red Bull X-fighters v USA, v posledním závodě v Rize zvítězil a dal tak najevo, že australský krokodýl chce mít pořádný comeback. „Jsme s Robem kamarádi a budeme se před libereckým závodem připravovat spolu," potvrdil Podmol, který má titul téměř na dosah. Naposledy byl světovým šampiónem v roce 2010, navíc je čtyřnásobným vicemistrem světa a držitelem zlaté medaile z X-Games 2013. V Rize skončil třetí.

Pilát, jako jeden ze tří Čechů (ještě Martin Koreň) ví, že musí zajet kvalitně: „Malá šance je, fajn by bylo dostat se do trojky. Ale všichni jezdci jsou úžasní. V Rize jsem byl čtvrtý, když byly v mé jízdě chybky, kterých se chci v Liberci vyvarovat." Arena v Liberci je menší, každý jezdec se představí se sedmi triky. „Skoky jsou dlouhé 21 23 metry, dojezd bude kratší, tak deset metrů," přiblížil Podmol. „V Liberci bych mohl vyhrát, protože jsem psychicky odolnější a Libora bych v domácím prostředí rád porazil," potvrdil australský krokodýl.

Závody slibují skvělou podívanou, která začíná od 19 hodin. Předtím se diváci mohou v Pit party od 17.30 hodin vyfotit v depu s jezdci, kteří jim budou k dispozici. „Každopádně sedm jezdců ze startovky včetně Podmola a Piláta může v Liberci vyhrát. Všichni startující mají pochopitelně rádi pořádnou diváckou kulisu, v níž se dokáží vyhecovat k vynikajícím výkonům. také proto máme historicky nejnižší vstupné od 290 do 490 korun," uvedl Rudolf Novák, ředitel produkce MS v Liberci.

Osm vstupenek na Night of the Jumps v Tipsport areně

Liberec Osm vstupenek na Mistrovství světa ve freestyle motocrossu čeká na naše čtenáře ve vědomostní soutěži.

V liberecké Tipsport areně se v sobotu 8. listopadu představí absolutní světová špička ve svém předposledním díle světové série, aby bodovala do žebříčku o světového šampiona. Zatím je na vedoucím místě český jezdec Libor Podmol, mistr světa z roku 2010 a vítěz X-games 2013, který již v Liberci před několika lety startoval.

Dalším českým želízkem je Petr Pilát, který ve své době byl nejmladším borcem, který skočil backflip. Také proto je zapsán v Guinnessově knize rekordů, protože mu bylo 14 let. Diváci uvidí od světové špičky jistě špičkové výkony na jejich motocyklech, které budou v různých rotacích létat přes dvacet metrů vzduchem. Atraktivní podívaná bude navíc hodně adrenalinová, protože liberecká arena patří k těm menším, kde se podobné akce pořádají. Na dojezd po skocích budou mít jezdci kolem deseti metrů. Freestyle motocross (též FMX) je druh motocyklového sportu, kde závodníci předvádí kaskadérské kousky s motorkami. Night of the Jumps je nejúspěšnějším seriálovým závodem FMX v Evropě.

Sledujte naše noviny, zítra bude zveřejněna otázka