Za organizací této akce jedinečného charakteru mající v Čechách premiéru stojí Kultura, z.s, která pořádá např. i liberecký Majáles. Její členové se rozhodli pod Ještěd pozvat ty nejlepší revival skupiny, a to Kiss Forever Band z Maďarska, AC/CZ, Metallica Revival Beroun, Kurt Cobain Nirvana Tribute z Ukrajiny a domácí liberecké Rammstein Members Club.

„Pokud bychom měli dát dohromady všechny čtyři originály těchto kapel, zaprvé bychom se v rámci jejich honorářů nedoplatili a zadruhé bychom na území České republiky nenašli žádný odpovídající prostor, kam by se vešlo takové množství fanoušků,“ upřesnil jeden z organizátorů Jiří Veverka. „Navíc jsme na ně nesehnali čísla,“ směje se s nadsázkou další organizátor Marek Ottl.

Home Credit Arena se otevře v 17.00 a hned o hodinu později se na pódiu objeví Nirvana Revival z Ukrajiny. „Každá kapela bude mít přibližně hodinu, aby zahrála to nejlepší ze svého repertoáru. Během přestavby pódia zabaví publikum DJ Hrusha, který si na večer připraví speciální produkci přímo k těmto revivalům.“ doplnil Veverka.

Hlavním tahounem ale budou Rammsteini, kteří jsou přímo z Liberce. „Ti vystupují v Liberci už deset let, letos jsme se rozhodli jejich vystoupení ještě vylepšit a přidat k nim další české a zahraniční revival kapely,“ přiblížil organizátor a kapelník skupiny Big'O'Bandu Marek Ottl.

A proč zrovna revival? „Za prvé některé skupiny už nevystupují a za druhé bývají mnohdy lepší než originál,“ upřesnil Ottl. Kromě vystoupení kapel se mohou návštěvníci těšit na ten nejlepší zvuk od THT Music, nebo velkou pyrotechnickou show v rámci vystoupení! „Navíc po skončení programu v Areně bude pokračovat revival večírek v klubu Top Star, kam se lidé dostanou speciálními taxíky,“ láká na další program Jiří Veverka.

V tomto okamžiku mají organizátoři akci připravenou a dolaďují jen detaily a vybírají moderátora. „Pokud to porovnáme s Majálesem, tak příprava FestRevivalu je mnohem lehčí,“ svěřil se Ottl. Lístky jsou k dispozici v sítích evstupenka.cz a ticketmaster.cz. „Pokud se akce podaří, nevidíme problém v jejím opakování,“ uzavřel vyprávění Veverka.

SOUTĚŽ

Zaujal vás FestRevival 2018? Tři z vás mohou vyhrát po dvou vstupenkách. Stačí do pátku 9. listopadu do 12.00 správně odpovědět na soutěžní otázku: Kolik členů dohromady má těchto pět revivalových kapel CELKEM? Odpovědi posílejte na email jiri.louda@vlmedia.cz