Rozsudek zatím není pravomocný, státní zástupkyně se proti němu odvolala. Uvedly to servery Novinky.cz a iDnes.cz.

„Výchovná opatření v rodině nebyla v pořádku a výchovné prostředí nebylo zdravé, ale nebylo to v míře, aby to bylo trestným činem. Znakem žalované skutkové podstaty je dlouhodobé týrání a ponižování, a to se nepodařilo prokázat,“ řekl serveru Novinky.cz předseda soudního senátu Lukáš Korpas. Týrání podle něj nepotvrdily ani kontroly sociálních pracovníků a odejmout děti z péče nedoporučil ani znalec.

Žena, která 20 let působila jako učitelka na základní škole, podle obžaloby děti týrala v letech 2000 až 2009. Před soudem to popřela. „Jsem temperamentní člověk cholerické povahy. I když jsem se snažila všechno řešit v klidu, občas jsem děti trestala,“ uvedla s tím, že tresty ale vždy byly přiměřené.

Trestat děti ženu viděli jen dva ze svědků, které soud vyslechl, ani v jednom z případů nebylo trestání bezdůvodné. „Ostatní svědci trestání dětí přímo neviděli a děti ho u soudu popřely,“ dodal soudce.

Po odvolání státní zástupkyně bude o případu rozhodovat krajský soud. Pokud ženu uzná vinnou, hrozí jí až osm let vězení.