Ucpaný je například hlavní tah z Liberce na Turnov a dále na Prahu. V Paceřickém kopci uvízly nákladní automobily, provoz je tam velmi omezen. Problémy jsou ale v celém úseku. Zácpy a kolony hlásí čtenáři také například ze silnice I/14 mezi Vratislavicemi a Jabloncem. Nejezdí ani lanová dráha z Liberce na Ještěd. „Provoz lanové dráhy bude obnoven až počasí dovolí,“ uvedly na webu České dráhy. Vlaky v kraji zatím jezdí bez větších problémů. Největší, třicetiminutové zpoždění, má dopolední vlak z německého Seifhennersdorfu do Liberce. Vyplývá to z dat železničářů.

Počasí způsobilo také řadu dopravních nehod. Dvě auta se střetla například v libereckých Ruprechticích v ulici Na Pískovně. Nehoda se tam měla obejít bez zranění. Zranění ale podle informací silničářů přinesla nehoda dvou aut u Nového Města pod Smrkem. „Řešíme dopravní nehody třeba v Hodkovicích nad Mohelkou nebo v Dolní Řasnici,“ uvedla mluvčí hasičů Pavlína Bílková. Hasiči v kraji do půl jedenácté dopoledne vyjížděli celkem čtrnáctkrát. „Šlo především o technické pomoci, jako odstranění popadaných stromů ze silnic,“ uvedla Bílková.

Cestu vlakem zkomplikoval po desáté hodině dopoledne spadlý strom na trati mezi Semily a Košťálovem. Provoz na hlavní trati z Liberce do Pardubic teď stojí. Jinde v kraji jezdí vlaky bez větších zpoždění.

Zpoždění nabírá i měststká hromadá doprava. „Na autobus jsem čekala více než půl hodiny, přijedu pozdě na přednášku,“ okomentovala situaci studentka Textilní fakulty TUL. „Klasika. Napadne sníh a autobusy nabírají zpoždění. Už tu čekám 20 minut a autobus stále nikde,“ doplnil další cestující, který mířil do Pavlovic. 

Situaci nadále sledujeme.