První výrazná sněhová nadílka přinesla ve městě zejména komplikace v dopravě. Auta se klouzají, jedou pomalu a do kopců stěží v některých ulicích vyjedou.

Autobusy nabírají zpoždění i desítky minut, linky liberecké MHD často, zejména ráno stály v zácpách. "Momentálně neobsluhujeme linku číslo 20 kvůli zapadlému kamionu. Končí už v Minkovicích a nezajíždí do Pilínkova a Šimonovic, dokud nebude kamion vyproštěný," uvedla mluvčí Dopravního podniku města Liberce a Jablonce Martina Poršová.

Kromě rozježděného sněhu například dopravu na křižovatce Husova a Vítězná od rána komplikuje nepojízdné osobní auto.

V centru Liberce došlo k několika dopravním nehodám. "Policisté vyjížděli ke střetu dvou osobních vozidel do ulice Dobiášova a o několik minut později například také do ulice Budyšínská," uvedl mluvčí Policie ČR Vojtěch Robovský. Další dvě auta havarovala v ulici Metelkově. Policie šetří dopravní nehodu také na silnici I/35 ve směru od Chrastavy, kde se u sjezdu k OD Globus střetla dvě osobní vozidla.

Komplikace i odpoledne

V Liberci trvají menší obtíže v městské hromadné dopravě, kloubový autobus zablokoval na několik desítek minut Moskevskou ulici a dopravu řídili strážníci. V půl druhé odpoledne už omezení není a centrum je průjezdné, opět je obsluhována i linka MHD číslo 21, která nejela rovněž kvůli nesjízdné vozovce.

Od rána do 13.00 hodin vyjeli policisté v Libereckém kraji k sedmadvaceti dopravím nehodám, které způsobil sníh. Na silnicích se se stále havaruje. U Hodkovic na vozovce I/10 se pohybují chodci.

Pro celý Liberecký kraj platí až do dnešní půlnoci výstraha meteorologů, kdy může napadnout až 25 centimetrů sněhu.