Kamiony podle něj měly v úterý odpoledne problémy například na silnici číslo deset mezi Železným Brodem a Tanvaldem, nákladní auto stálo i na silnici číslo devět ze Svoru směrem na Rumburk. Komplikace kvůli sněhu hrozí i v některých dalších úsecích. "Pokud by měli řidiči kamionů problémy ve stoupání, ať se nepokoušejí za každou cenu kopec vyjet, aby se nevzpříčili," varoval dispečer.

Auta dnes odpoledne bourala například v Liberci na kruhovém objezdu ve Vratislavické ulici a ve Smržovce na Jablonecku. Odpoledne záchranáři vyjížděli k havárii dvou aut u obce Slaná nedaleko Semil. Obtížně sjízdná je kvůli sněhu i silnice k hraničnímu přechodu Harrachov a tvoří se kolony. Nákladním autům silničáři doporučují jinou trasu.

Teploty v Libereckém kraji se odpoledne pohybují kolem minus dvou stupňů Celsia. Motoristé mohou mít podle Pospíšila problémy během krátkých a intenzivních chumelenic, kdy klesá viditelnost. "Chce to jezdit velice opatrně. Lidé, kteří nemusí, by dnes raději neměli vyjíždět do hor," dodal dispečer. Nezbytností je i zimní výbava.