Křižovatka v Růžodole patří k nejrušnějším ve městě, denně tudy projedou tisíce automobilů. Situace se tam výrazně zhoršila před osmi lety, kdy v severní zóně otevřeli hypermarket Globus, přibývá tam i průmyslových podniků.

Kolony jsou tam na denním pořádku. „Vybudování nájezdu ve směru od Globusu na Prahu by mělo celé křižovatce výrazně ulevit," řekl vedoucí krajského odboru dopravy Jan Čáp. Zatím musí motoristé projet kruhový objezd, aby mohli vyjet směrem na Turnov a Prahu, nová nájezdová rampa je navede přímo. Zjednoduší se i kruhové objezdy pod mostem a spojí se v jeden oválný.

Stavbu financuje Ředitelství silnic a dálnic s využitím evropských dotací. Rampa a úprava křižovatky přijdou zhruba na 20 milionů korun.

Stavba si zatím vyžádá jen minimální omezení provozu. Začne výstavbou nájezdové rampy, která povede mimo stávající silnice. „Až po jejím dokončení v září či v říjnu dojde na přestavbu kruhového objezdu, který bude pro dopravu uzavřený," popsal Čáp. Řidiči se z průmyslové zóny dostanou přes nový nájezd.

Silnici 35 bude třeba rozšířit o připojovací pruh a vybudovat napojení na kruhovou křižovatku. Práce začnou v pondělí 25. května, hotovo by mělo být do 15. listopadu.