A tak nejspíš ještě pěkných pár let budeme jen několik desítek metrů od radnice narážet na polorozbořené domy, haldy smetí, zarostlá místa a zničené schody nebo zídky.

„Okolí Papírového náměstí je v drtivé většině v rukou soukromníků a město nemá příliš možností, jak je donutit k nápravě. Údržba, kterou má ve své správě Statutární město Liberec, je prováděna pravidelně dle plánu," uvedla k aktuálnímu stavu části města mluvčí magistrátu Pavlína Stránská. Teplé dny navíc vylákaly ven různá individua. Necelých sto metrů od radnice se válí použité stříkačky a ampulky, zřejmě od feťáků.

Schodiště z dolní části centra směrem k Sokolovskému náměstí jsou po řádění vandalů v rozvalinách. „Hlavně večer, když jdu domů třeba z baru v Široké ulici, mám strach. Potulují se tam různí bezdomovci a divní lidé. Je to jedna z nejošklivějších částí Liberce," dodává Liberečan Milan Kopecký.

Líbí se vám dolní centrum Liberce?

Jan Růžička
20 let, prodavač
Dolní centrum a okolí Papíráku hrozně chátrá. Celkově je centrum města dost otřesné globálně, ale tady je to zdaleka nejhorší.

Tomáš Kotas
18 let, student
Byl bych rád, kdyby zůstaly v dolní části města stávající domy a opravili je. Hlavně, ať tady zase nepostaví žádné krabice, podobné té, co stojí místo starého krásného Tesca.

Beata Hudská
18 let, studentka
Okolí Papírového náměstí je ošklivé. Měli by tady obnovit všechny ty zničené domy a nechat upravenou zeleň. Teď je to tady jako ghetto, ale to je spíš problém lidí, co tu bydlí.