Filmová kancelář funguje v Liberci od srpna 2015 a za krátkou dobu se jí pod vedením Kuchtové podařilo velmi úspěšně prorazit do světa filmové produkce. Dokládá to i soutěž Film Friendly, kde teď Kuchtová získala zvláštní cenu poroty za efektivitu a rychlost, se kterou v rámci magistrátu vybudovala kontaktní místo pro filmaře. „Mám velikou radost. Za vším stojí spousta práce. A to nejen moje, ale i kolegů z dalších odborů, kteří na práci s filmaři spolupracují," uvedla Kuchtová.

Jejím snem je vytvořit z Liberce Film friendly region, tedy místo nakloněné filmařům. Ti pak nejen přinesou regionu peníze za pronájem vybraných míst, ale zpropagují město i záběry ve filmu. „Liberec byl vždy pro filmaře zajímavý, ale chyběla koordinace. Díky Filmové kanceláři už ji máme a Liberec teď zažívá filmařský boom," zmínil primátor Tibor Batthyány.

Do Cannes jede Kuchtová navázat nové kontakty s cílem přivést do Liberce další filmové produkce. Město se bude v Cannes prezentovat i na filmovém veletrhu, který je součástí světoznámého festivalu.