Akce se uprostřed přírody v libereckých Kateřinkách konala už několikátým rokem, a také letos ji připravil zdejší Jizersko–ještědský horský spolek.

Děti si před začátkem programu prošly Pohádkový les, jímž je provedli členové turistického oddílu Kletr. Potom nejmenší návštěvníci zhlédli Dračí pohádku divadla Rolnička, a převážně dospělým zahráli muzikanti z bluegrassové kapely Pohromadě na přehradě.

„Od dvacátých let minulého století tu skutečně stálo dřevěné lesní divadlo. Zaniklo ale na začátku druhé světové války. Už se z něj nic nedochovalo, ale víme, že se u vyhlídky pořádaly kulturní akce. Chtěli jsme tuto tradici oživit alespoň jedenkrát za rok, a proto jsme si vymysleli Slavnosti slunovratu,“ prozradil Pavel Schneider z Jizersko–ještědského horského spolku. „Těší nás, že sem každý rok přichází víc lidí, že návštěvnost stoupá. Letos jich bylo přibližně sto padesát,“ dodal.

Všichni návštěvníci měli na akci, na kterou z kulturních grantů přispívá město Liberec, vstup zdarma.

Vyhlídku Martinská stěna v roce 2004 spolek kompletně zrekonstruoval a osadil nové kované zábradlí, aby vyhlídka opět mohla bezpečně sloužit návštěvníkům.

„Dnes už sem také vede turistická značka,“ připomněl za jizerský spolek Pavel Schneider.