Střediska sice ještě nejsou v plném provozu, silné víkendové mrazy ale provozovatelé využili k technickému zasněžování, sněhová děla ve střediscích jedou naplno ve dne i v noci.

"Za víkend si na Ještěd přišlo zalyžovat na 3000 lidí, v neděli jich bylo navzdory většímu mrazu víc než v sobotu," řekl vedoucí tamního střediska Jan Svatoš. Na Ještědu se o víkendu lyžovalo na sjezdovkách Liberecká, Nové Pláně a F10. "V pondělí a úterý Pláně zastavíme, abychom je mohli upravit a dosněžit, od středy se pak rozjedou a také Skalka a Bucharka," řekl Svatoš. Do víkendu chtějí v areálu dosněžit také Slalomák, takže mimo provoz už zůstane jen sjezdovka Pod Lany.

Rušný víkend zažila i Rokytnice nad Jizerou. "Každý den tu lyžovalo kolem 1100 lidí," řekl ředitel Spartaku Rokytnice Jiří Krtička. V Rokytnici pustili o víkendu dvě lanovky a modrou sjezdovku z Lysé hory, v provozu byl i přibližovací vlek. "Intenzivně zasněžujeme, když počasí vydrží, chtěli bychom už v průběhu týdne rozjet další tratě," dodal Krtička.

Tisíce lyžařů zamířily o víkendu i do jizerskohorských středisek. Už v pondělí se konečně začne lyžovat i v Bedřichově. "Sněžíme ve všech areálech," řekl Pavel Bažant ze SKI Bižu, která provozuje nejen středisko v Bedřichově, ale také na Severáku v Hraběticích a Tanvaldském Špičáku. I na Severáku a Špičáku by se v průběhu týdne měly podle Bažanta rozjet další sjezdové tratě.

Sněhová děla jedou naplno i v Harrachově. Středisko má velmi dobré podmínky a o víkendu tam lyžovaly stovky lidí. "Do víkendu chceme připravit i červenou sjezdovku na Rýžovišti, od víkendu už by mělo jet všechno s výjimkou černé sjezdovky," řekl náčelník tamní lanovky Milan Goč. Stejně jako v ostatních střediscích se i v Harrachově lyžuje na technickém sněhu. "Příroda nám letos moc nepomohla, nebýt umělého zasněžování, nebylo by ani v Krkonoších na čem lyžovat," dodal Goč.