13:25 - Tanvald/Desná
V době, kdy pietní průvod procházel Tanvaldem, vyjeli policisté do samoobsluhy v Desné, kde byla přistižena šestasedmdesátiletá Romka při krádeži instantní polévky.

13:18 - Tanvald - místo tragédie
Pietní průvod Romové na výzvu otce Ladislava Tatára zakončili minutou ticha. Nyní se pomalu rozcházejí.

13:06 - Tanvald - místo tragédie
K železniční trati, na místo, kde Ladislav Tatár na Nový rok zemřel, dorazilo zhruba sto dvacet lidí. Zapalují svíčky, pokládají květiny.

13.02 - Tanvald
Je evidentní, že v domě střelce jsou také policisté. I ti venku mají u ucha vysílačky. Zatím je klid. Z průvodu se ozývají polohlasné výkřiky, například ve smyslu "Ty buzerante." Čelo průvodu minulo dům, někteří Romové se ještě otáčejí.

12.59 - Tanvald
Čelo průvodu se blíží k domu střelce.

12:47 - Tanvald
Průvod jde po silnici uzavřeným jízdním pruhem.

12:42 - Tanvald
Policie uzavírá jeden pruh hlavní silnice a dopravu řídí kyvadlově. V dohledu ale nejsou zatím vidět žádné skupinky lidí, kteří by mohli vyvolat konflikt.

12:30 - Kostel
Zúčastnění se řadí u kostela do průvodu, který za chvíli zamíří dolů k místu, kde se incident na Nový rok odehrál.

"Nevím, co se zatím děje dole ve městě, ale jsou co chvíli slyšet policejní sirény," hlásí od kostela redaktor Jan Sedlák.

12:06 - Hřbitov
Policie zadržela jednoho provokatéra. Jde o v místě známého seniora. Šel v průvodu a vykřikoval: "Všichni se cikánů bojíme." Nadýchal dvě promile.

11:58 - Hřbitov
Průvod došel až na hřbitov, tentokrát už na místo mohou i další novináři. Hraje cikánská kapela.

11:50 - Tanvald - nádraží (ze sítě fcb)
U vlakáče je asi čtyřicet četníků.

11:45 - Kostel
Muž jdoucí v průvodu omdlel.

11:42 - Kostel
Průvod vyšel směrem na nedaleký hřbitov, tam bude církevní obřad uložením do hrobu pokračovat.

11:37 - Kostel
Z kostela vychází průvod, v čele jde farář a jeden z bratrů nese fotografii mrtvého Ladislava Tatára.

11:25 - Kostel
Do kostela bylo vpuštěno asi pět členů týmu "antifa". Na výzvu organizátorů pro ně došla policie.

11:20 - Tanvald
Jednotka SPJ monitoruje pohyb osob po městě. Nyní jsou u nádraží. (Speciální Pořádková Jednotka - Tato jednotka vždy byla a je nasazována při masových akcích v České republice, kdy hrozí velké škody na majetku a zdraví, tedy při hromadných shromážděních jako jsou demonstrace apod. Tím ale její funkce nekončí. Jejím členům by se dalo říkat "univerzální policisté", protože jejich výcvik jim umožňuje pomáhat při živelných katastrofách či při velkých autonehodách, navíc zabezpečují ochranu jiným jednotkám při zvláštních akcích apod. - pozn. red. - čerpáno z webových stránek SPJ.)

11:15 - Tanvald
Do Tanvaldu dorazil i p. Gorol z Nového Boru. Stojí tu i autobus s pražskou SPZ, který také přivezl další Romy.

11:00 - Kostel
Obřad začal zádušní mší v kostele sv. Františka z Assisi na Šumburku, po ní se vydá pohřební průvod na nedaleký hřbitov.

10:50 - Kostel
Omdlévá další žena a vyvádějí ji. Odpočívá na schodech do kostela, ale odbornou pomoc záchranářů nechce. V okolí se pohybují desítky urostlých mladíků se zelenou a žlutou páskou na rukávu. Podle Evy Gáborové jde o členy Sdružení Roma Tanvald, kteří zde vykonávají pořadatelskou službu.

V kostele smí pořizovat obrazový záznam pouze Česká televize. Údajně je to na přání rodiny.

10.48 - Kostel sv. Františka z Assisi
V kostele začala hrát cikánská kapela, téměř okamžitě omdlely dvě ženy.

10.40 - Tanvald
Okolí kostela sv. Františka z Assisi je uzavřeno. Dostanou se k němu pouze Romové a novináři po předložení průkazu, pro jaké médium pracují. Podle policie přišlo na pohřeb zhruba dvě stě Romů.

Ve městě je klid. Na bezpečnost podle našich informací dohlíží policisté v uniformách i v civilu. Přijela i zásahová jednotka z Prahy.

Na silnici v Plavech a v Desné policisté kontrolují některá auta.

1. ledna 1:30 Tanvald

Střelbou ukončil potyčku se dvěma mladíky třiašedesátiletý muž. Se střelcem se potkali na cestě u železniční trati na okraji Tanvaldu směrem k Desné nedaleko Krkonošské ulice dva mladí Romové. Není jasné, jak incident začal. Neoficiální zdroje tvrdí, že mladí muži byli známí recidivisté a muže napadli. Ten vytáhl legálně drženou pistoli a začal střílet. Dvaadvacetiletý muž zemřel. Střelné poranění má i jeho o dva roky starší bratr, kterého kulka zasáhla do hrudi a záchranáři ho převezli do nemocnice. Co se v noci na neděli v Tanvaldu na Jablonecku odehrálo, zatím není jasné. Policie na případ uvalila informační embargo. „Na objasnění pracují kriminalisté,“ řekla policejní mluvčí Knopová.

DALŠÍ INFORMACE ČTĚTE VPRAVO V SOUVISEJÍCÍCH ČLÁNCÍCH.

Ve spolupráci s Janem Sedlákem a Martinem Bergmanem, kteří byli na místě. Do on-line jsme zaznamenali i informace ze sociální sítě fcb, telefonáty a emaily na redakční adresu.

Všem, kteří spolupracovali na tvorbě on-line sobotního zpravodajství z Tanvaldu a okolí, jménem redakce Jabloneckého deníku děkuji. Děkuji i těm, kteří konstruktivně přispěli do diskuse.