„Dopravní den pro děti pořádáme prvně ve spolupráci se základní školou v ulici 5. května,“ řekl Deníku pořadatel akce a majitel autoškoly Jan Havlík.

Bezpečnostní akce se zúčastnili žáci ze čtvrtých, pátých a osmých tříd základní školy. „Máme v plánu s praktickou výukou aneb dopravním dnem pro děti i nadále pokračovat a to ke konci června,“ dodal Jiří Havlík s tím, že tentokrát bude určena pro žáky šestých, sedmých a devátých tříd.

Jedním z úkolů dětí bylo typnout si, jakou brzdnou dráhu má auto. „Je smutné, že největší odhad dětí byl pět metrů,“ postěžoval si organizátor akce. Podle něj je důležité aby se žáci podívali jak rozjeté auto brzdí a kam až dojede. „Mají o tom své představy, ale od reality se dost liší,“ podotkl Jiří Havlík.

Dále se žáci v praxi podívali, jak řidiči dodržují či nedodržují dopravní značky. „Kousek od základní školy je nově značka dej přednost v jízdě, ale mnozí řidiči ji nerespektují. Pro děti to může být nebezpečné,“ upozornil Jiří Havlíček. Během chvilky, kdy děti sledovali provoz v této ulici mohli vidět rovnou několik řidičů, kteří nedali přednost i před dopravní značku a málem tak způsobili dopravní nehodu.

„Jsem moc ráda, že se u nás taková bezpečností akce koná, protože pro děti je opravdu důležité vidět věci takové, jaké jsou a ne se o nich jen učit,“ informovala také ředitelka Základní školy ulice 5. května Hana Zábojníková.

Podle jejích slov je tato škola skutečně tvořivá a chtějí dětem teorii co nejvíc přiblížit. „Zabýváme se také projektem činnostního učení, kde se chceme věnovat právě více tvoření s našimi žáky,“ doplnila Hana Zábojníková.