Jejím záměrem je vytvořit ze Základní školy Na Perštýně moderní soukromou školu, jenž by měla nabídnout rodičům nový pohled na vzdělávání dětí a bude alternativou státnímu školství. Novináře o tom včera informoval předseda představenstva společnosti Iberus Euro Jiří Zeronik a náměstek primátora Ondřej Červinka.

„Jsme rádi, že se nový majitel rozhodl provozovat Základní školu Na Perštýně dál. Jde totiž o jednu z nejlepších základních škol v Liberci, která se navíc může pochlubit velmi příjemnou atmosférou rodinného typu,“ řekl novinářům náměstek Ondřej Červinka. Podle něj mělo město pouze dvě možnosti, jak s budoucností školy naložit. Buď by se dohodlo s katolickou církví na jejím dalším provozu, nebo by trvalo na dodržení současné smlouvy. To by ale podle Ondřeje Červinky znamenalo brzký konec školy.

„Smlouva o provozu byla podepsána do roku 2013 a poté by byla budoucnost školy značně nejistá. Proto jsme přivítali aktivitu společnosti Iberus Euro, které jdeme naproti. Od 1. září letošního roku se proto provozovatelem školy stane soukromý subjekt Doctrina, který byl založen společností Iberus Euro,“ vysvětlil Ondřej Červinka.

Rodiče dětí, které základní školu již navštěvují, se nicméně nemusejí bát, že by od příštího školního roku museli platit školné. Všechny děti, které začnou školu navštěvovat k 1. září letošního roku, totiž budou až do konce základní školní docházky od školného osvobozeny. „Byl to jeden z požadavků města, kterému jsme vyšli vstříc. Žáci, kteří na školu nastoupí letos v září, dochodí tuto školu zdarma,“ potvrdil Deníku Jiří Zeronik s tím, že výše školného bude teprve určena. Týkat se totiž bude až žáků, kteří Základní školu Na Perštýně budou navštěvovat od 1. září roku 2010.