Nechyběly ukázky teplé a studené kuchyně, míchání nápojů, zdobení perníčků. „Škola mě zaujala během dne otevřených dveří. Vaření mě bavilo už předtím a jsem ráda, že si vše můžeme vyzkoušet v rámci praxe. Líbí se mi i přístup učitelů a jejich trpělivost,“ svěřila se studentka čtvrtého ročníku oboru gastronomie Markéta Horká s tím, že by po škole u vaření ráda zůstala.

Podobnou zkušenost má studentka třetího ročníku oboru číšník. „Na začátku jsem neměla úplně představu, do čeho jdu. Ale studium mě baví,“ dodala Anette Rocek.

Nové autobusy řady SOR NS 12 jsou vybaveny dieselovým pohonem. Disponují klimatizací, USB zásuvkami, kamerovým systém nad dveřmi a kamerami pro sledování přední a zadní části vozidla.
Do libereckých ulic vyjely nové autobusy městské hromadné dopravy

Škola nabízí tříleté obory zakončené výučním listem a čtyřleté obory vzdělávání zakončené maturitou. Uchazeči o studium si mohou vybrat z různých oborů, jako je kuchař, číšník, cukrář, krejčí, kadeřník, hotelnictví, kosmetické služby či gastronomie. Podle ředitele liberecké školy Zdeňka Šlaicha je největší zájem o hotelnictví a kosmetické služby a u učebních oborů mezi zájemci o studium vede kadeřník a cukrář. „Naopak u oboru krejčí bychom rádi přivítali více studentů. Obor stipendijně podporuje Liberecký kraj, snažíme se ho udržet na trhu,“ podotkl Šlaich.

Škola má dlouholetou historii a tradici, přesto se soustředí na udržení vysoké kvality výuky a vybavení. Zaměřují se i na moderní trendy v přípravě pokrmů. „Naši studenti se účastní republikových a mezinárodních soutěží a daří se jim v nich uspět,“ dodal Šlaich.