„Vzhledem k aktuální sněhové pokrývce na můstku a výhledu počasí pro nadcházející dny nemáme možnost připravit můstek do takové podoby, aby se tam závod mohl uspořádat a aby se na něm příští víkend reálně skákalo,“ řekl prezident organizačního výboru Jakub Čeřovský. Pohár se měl původně konat už na začátku února, kvůli počasí byl ale přesunut.

Na Ještědu se přitom lyžuje, v provozu je pět sjezdovek. Podle ředitele areálu Jakuba Hanuše ale příprava můstků není možná. „Na přípravu je potřeba několik kvalitních dní a nocí, aby se stihly zasněžit technickým sněhem,“ vysvětlil Hanuš.

FIS Cup měl přitom být generálkou na Světový pohár, s nímž se v Liberci počítá na rok 2021. Poslední velká akce, mistrovství světa juniorů, se tu totiž konala v roce 2013. Můstky pak byly dlouho nevyužité.

V loňském roce nechala společnost TMR, jež má areál ve správě, obnovit jejich certifikaci. Nyní se tam dají pořádat akce nižších kategorií, pro konání světového poháru je ale ještě nutná jejich modernizace – nová nájezdová stopa a větrné clony.

Na tyto úpravy už město a kraj vyčlenily po 7,5 milionech korun. O zbylých 15 milionů požádaly ministerstvo školství. Jeho mluvčí Aneta Lednová před časem uvedla, že o poskytnutí dotace bude rozhodnuto do poloviny února, město však zatím verdikt nemá. „Věřím, že příští rok se na Ještědu vrcholných skokanských závodů dočkáme,“ dodal Čeřovský. Ještě letos by se zde měla uskutečnit letní edice závodů Summer Grand Prix.