„Několik zájemců jsme měli, z jejich reakcí však vyplynulo, že nejsou úplně přesně určené podmínky výběrového řízení. Proto jsme se rozhodli udělat raději úplně nové řízení,“ uvedl tiskový mluvčí Finančního ředitelství Jiří Kotous.

V podmínkách podle něj například nebyla možnost účastnit se otevírání obálek s nabídkami, což se zájemcům pochopitelně nelíbilo.

„Byla to naše chyba, vlastně jsme tím zájemcům odebrali právo účastnit se řízení a kontrolovat, zda vše probíhá, tak jak má,“ vysvětlil Kotous. N

abídky v obálkách teď Finanční ředitelství přijímá do 3. listopadu.

Soudní znalec stanovil minimální cenu budovy na téměř 85 milionů. Sídlo bývalého Skloexportu však získá ten zájemce, který nabídne ve výběrovém řízení největší částku.

„Výše ceny bude skutečně jediným kritériem, které se bude posuzovat,“ dodal Kotous.

Původně se do sedmipatrového domu v blízkosti vlakového nádraží měl přestěhovat liberecký finanční úřad, ze stěhování však nakonec sešlo. Finanční ředitelství chtělo budovu zrekonstruovat, což se však ukázalo jako příliš nákladné.

Skloexport, dlouholetý největší český vývozce skla, v téměř 80 let staré budově sídlil čtyřicet let. Firma se však v druhé polovině devadesátých let dostala do obrovských finančních potíží, které skončily jejím krachem.