„Zjišťovací řízení k záměru bylo na žádost oznamovatele ukončeno bez vydání závěru zjišťovacího řízení,“ uvedla v oznámení vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství Jitka Šádková.

Přesto to ale neznamená, že by se společnost svého plánu vzdala úplně. S výstavbou areálu dál počítá, chce ale více vyjít vstříc místním. „Projekt jsme stáhli, abychom zklidnili vášně, které tam vznikly. Budeme teď vyhodnocovat připomínky, které k našemu projektu byly, projekt trochu pozměníme, pak se objednáme u paní starostky, probereme to s ní a záměr podáme znovu,“ popsal Deníku jednatel společnosti Prodeca Martin Bílek.

Projekt by mohl být podle něj přepracován do dvou měsíců. „Plánujeme například větší zelenou plochu s vyšším a delším valem, který by ochránil oblast Nových Hodkovic. Aby tam kvalita života zůstala přinejmenším zachována,“ dodal Bílek.

Obyvatelé Hodkovic i vedení města se k záměru už od počátku února, kdy se objevil, stavělo negativně. Nesouhlasné připomínky adresované krajskému úřadu podpořilo jak městské zastupitelstvo, tak přibližně pět stovek místních. Krajský úřad se jimi teď ale kvůli stažení záměru nebude vůbec zabývat.

Podle starostky Hodkovic Markéty Khauerové to pro město není nejlepší zpráva, kterou mohlo dostat. „Tou by bylo, kdyby Prodeca záměr opustila úplně. Takhle nás bude čekat další kolo jednání, znovu se budeme muset seznamovat s přepracovaným návrhem,“ řekla starostka.

To, že Prodeca záměr přepracuje, nevnímá starostka jako žádnou velkou vstřícnost. „Pokud chtěl pan Bílek vstřícný k městu, měl tu být už před rokem, když to celé začal chystat,“ dodala. Skladový areál se měl podle původních podkladů rozkládat na severovýchodě Hodkovic, vedle železniční stanice a v bezprostřední blízkosti silnice I/35.

Jeho součástí měla být i hala o rozloze zhruba 2,5 hektaru a výšce 15 metrů. Areál měl nabízet obchodní a skladovací kapacity pro klienty Libereckého a Ústeckého kraje, denně do něj mělo zajíždět až 120 kamionů a 150 dodávek. Hodkovickým se nelíbilo například řešení dopravního napojení areálu, výška haly, hluková zátěž i celkový dopad na kvalitu bydlení.