Ke konci roku se totiž Snowhill dohodl s městem Liberec, že areál, který měla společnost dva roky v nájmu, vrací zpět. Od ledna tak provoz v areálu opět zajišťuje městská společnost Sportovní areál Ještěd (SAJ).

Minulý pátek obě strany podepsaly smlouvy, na základě kterých SAJ převzal veškeré úvěrové závazky ve výši více jak 250 milionů korun a kromě toho pak odpustila Snowhillu i sedmnáctimilionový dluh na nájemném. „Mrzí mě, že to tak dopadlo, nikdo to takto neplánoval. Každopádně však si cením toho, jak Snowhill zvládnul vybudovat špičkový lyžařský areál, který je srovnatelný s těmi zahraničními,“ uvedl Jiří Kittner, liberecký primátor.

Kromě toho vyjádřil svůj názor, že čtvrtmiliardový dluh by měla společnost SAJ zvládat splácet z výnosů z provozu areálu. „Zatím jde sice o neodhadnutelná čísla, protože v loňské sezóně se areál teprve dobudovával a letos jsme na 6 týdnů kvůli mistrovství světa dvě nejlukrativnější sjezdovky zavřeli, ovšem myslím si, že se to zvládnout dá,“ dodal primátor Jiří Kittner s tím, že se budou snažit celý areál otevřít pro veřejnost již týden po skončení MS, a to od 7. března.

Účinkování společnosti Snowhill na ještědských kopcích tak skončilo ve značném předstihu. V roce 2006 totiž podepsala s městem pětadvacetiletou smlouvu, podle které měla městu ročně platit za provozování areálu 8 milionů korun. Vyjádření společnosti Snowhill ke konci provozování lyžařského areálu na Ještědu se nepodařilo ani přes opakované pokusy do uzávěrky vydání získat.