Dosavadní vlastník se totiž svou společnost rozhodl prodat gumárenskému magnátu Tomáši Němcovi. Ten je teď podle tiskové mluvčí společnosti Snowhill Heleny Čeřovské stoprocentním vlastníkem společnosti. O transakci informoval sever Týden.cz.

„Celá transakce mi umožní intenzivněji se věnovat cestovní kanceláři SporTour, která je dceřinou společností Snowhillu a jejíž jsem vlastníkem. Má role ve společnosti se tak zásadně nemění a mým strategickým cílem je vytvořit konsorcium prosperujících firem, které se zabývají volnočasovými aktivitami nejenom v zimním období, ale i v letních měsících,“ řekl dnes již bývalý vlastník společnosti Snowhill Karel Vacek.

Nového majitele včera poznalo také město. S Tomášem Němcem se totiž setkal náměstek primátora Ondřej Červinka. „Nic konkrétního jsme neřešili, jen jsme si řekli, jaká je v tuto chvíli naše pozice. Pan Němec se teď seznámí se situací kolem Ještědu a pak se uvidí dál,“ potvrdil Deníku náměstek.

Podle serveru Týden.cz mohly být hlavním důvodem prodeje společnosti vysoké uvěry určené na investice do skiareálů. Jak ale řekl Deníku Karel Vacek, Snowhill nikdy v prodlení s platbami nebyl a jeho závazky vůči bankám se v současné době pohybují okolo částky 245 milionů korun.

V poslední době se navíc spekuluje i o dluhu, který má Snowhill vůči městu, za pronájem areálu. „Mezi Libercem a Snowhillem jsou vzájemné závazky a pohledávky,“ přiznal Karel Vacek.