Vizí má hned několik. „Vadí mi, že skatepark tolik let chátrá. I díky libereckému počasí. Pokud budeme hodně pozitivní, nejlepší řešení by bylo vystavět kryté sportoviště, které by plnilo i funkci undergroundového klubu. Byly by v něm klidně i zkušebny pro kapely a plochy pro další nemainstreamovou kulturu," popsal Jakub Děkan a dodává, že by se nebránil ani menší rekonstrukci nebo dokonce vybudování parku na jiném místě.

„Důležité je, aby z Liberce neodcházely velké talenty, které už se v současném skateparku nezlepšují, protože jim svým stavem nedostačuje," vysvětlil Děkan, který by plochu nejraději vzal do vlastních rukou a sehnal prostředky sám.

Opravy jdou pomalu

S tím, že severské počasí skateovému areálu nesvědčí, souhlasí i současný správce městská společnost Sportovní areál Ještěd, který se o něj stará již druhým rokem. „Technický stav skateparku je dobrý, myslím, že dlouhá léta chátral a teď se to obrací k lepšímu. Ale jde to pomalu," řekl Jan Svatoš, ředitel Sportovní areálu Ještěd s tím, že do drobných rekonstrukcí už společnost dala 200 tisíc korun.

„Sportoviště spravujeme a uklízíme. Na noc ho zamyká městská policie. Přidali jsme novou překážku. Příští rok třeba zase další přibude. Nejlepším řešením by bylo vybudování zastřešeného centra. Lepší by asi bylo postavit ho jinde a nové. Uvidíme do budoucna," souhlasil s podobnou vizí Svatoš, který se prý s návštěvníky skateparku snaží komunikovat a vyhovět jim, když mají nějaké připomínky nebo nápady na zlepšení.