Po trase slavné Rallye Dakar

Intercontinental Rally je čtrnáctidenní závod, kterého se letos zúčastní desítky jezdců na motocyklech a vedle nich 17 aut z řady zemí světa. Bude mezi nimi i Land Rover s libereckou posádkou Vladimírem Pekulášem a Filipem Korseltem.

Oba vyrazí na závod už potřetí. „Zatím se nám pokaždé podařilo dojet až do konce. Tentokrát si chceme závod trochu zpestřit. Tahle Rally, která kopíruje původní trasu slavné off-road vozidel a motocyklů Rallye Dakar, je hodně fyzicky a psychicky náročná. Tak chceme mít něco, na co se můžeme ve finále těšit. A tím bude právě to lyžování na dunách," řekl Pekuláš.

Do Afriky vyrazí na závod vedle vozu i motorky.

Lyže závodníkům věnovalo město Liberec a opatřilo je logem města. „Na lyže jsem navíc připsal i adresu internetových stránek města a našeho informačního centra. Zůstanou totiž v kempu Zebra Bar v Dakaru, kde budou Liberec propagovat," poznamenal náměstek primátorky Jiří Šolc.

Liberecká stopa bude i motorkářská

Závod startuje 20. ledna ve španělské Almerii, cíl je v už zmiňovaném Dakaru v Senegalu.

Liberec budou kromě automobilové posádky reprezentovat i jezdci na motocyklech. „Jedeme poprvé. Samozřejmě, že se trochu bojíme, jak závod zvládneme. Ale láká nás ten adrenalin. Splníme si tím klukovský sen," prozradil jeden z motocyklových závodníků Petr Šmákal.