V sobotu byly slavnostně otevřeny nové kilometry stezek pro terénní cyklistiku, nazývané Singltrek pod Smrkem. První část ambiciózního projektu byla dokončena již v roce 2009 a na singltrekový okruh si od té doby zvykli nejen tuzemští cyklisté, ale i návštěvníci z blízkého Německa a Polska.

Právě směrem do Polska se chystá další rozšíření sítě cyklostezek, a to o 22 kilometrů na české straně a o 18 kilometrů na polské straně hranice. Na výstavbě těchto stezek se již pracuje. Otevřením nového nástupního místa u přírodního koupaliště v Novém Městě pod Smrkem přestává být singltrek pouhým okruhem a stává se plnohodnotnou sítí singltrekových stezek.

Singltrek v sobě snoubí zážitkovou a přitom k přírodě ohleduplnou jízdu na kole terénem, stezky jsou speciálně upraveny tak, aby si cyklista užil všechny „houpáky“ a zatáčky, a přitom mu nehrozilo žádné nebezpečí. O tom, že se přitom pohybuje v lůně přírody, je asi zbytečné se rozepisovat.

Projekt financovaný státním podnikem Lesy ČR získal také podporu Evropské unie. A starostové měst a obcí Frýdlantska si od něj slibují zvýšení turistického ruchu v oblasti s nedostatkem pracovních příležitostí.