Jste na telefonu nebo emailu? Pomozte nám tvořit aktuální zpravodajství.

Telefonujte 724 132 806 pište a posílejte fotografie na liberecky@denik.cz

Své postřehy můžete psát i na naší stránce na facebooku

14.20 hodin

„ Situaci máme zatím pod kontrolou. Kalamitní stav je zatím odvolán, silnice jsou s opatrností sjízdné. Nicméně zůstáváme v pohotovosti a zítra v 10.00 se opět sejde krizový štáb,“ Dan Ramzer, starosta Frýdlantu.

.Od čtvrtka platí pro celé území České republiky výstraha před náledím, ledovkou, závějemi a sněhovými jazyky. Výstrahu vydal Český hydrometeorologický ústav podle aktuální informace potrvá do dnešní 21. hodiny.

Neděle, 9.00 hodin

Všechny silnice v Libereckém kraji jsou sjízdné. Silnici prozatím vyjeli jen s posypovými vozy. Během dne by mělo začít sněžit, ovšem nepředpokládá se, že nějak intenzivně. Dopravní komplikace by mohly způsobit lyžaři, kteří vyráží do hor. Silničáři proto doporučují, aby řidiči nevyjížděli bez sněhových řetězů.

Sobota, 11.30 hodin

Nadále trvá kalamitní stav v lokalitě Albrechtic. Jinak se situace na celém Frýdlantsku postupně mírně zlepšuje, podle slov Dana Ramzera, frýdlantského starosty, mají vše pod kontorolou.

"Krajská správa silnic průběžně upravuje hlavní tahy. Pokud by přišly další přívaly sněhu a silničáři nebudou stíhat, může být kalamitní stav znovu vyhlášen," upřesnil Dan Ramzer. V tuto chvíli však nepředpokládá, že by k takové situaci mělo opětovně dojít. Nicméně jsou všichni zopodvědní pracovníci v pohotovosti.

20.20 hodin

Trať z Frýdlantu do Jindřichovic je již opět průjezdná

16.00 hodin

Starosta Frýdlantu právě odvolal kalaitu pro město Frýdlant, přesto se po celý víkend bude intenzivně odvážet sníh. V noci se očekávají problémy na Višňovsku, kde sněží a stále fouká. Se sněhem se nadále potýkají také kolem Nového Města pod Smrkem. Na silnici mezi Mníškem a Dětřichovem stále silničáři udržují vozovku čistou jen s obtížemi. Situaci po celý den výrazně komplikuje silný vítr, který na komunikace nafoukává obrovské množství sněhu. Zcela průjezdný už je i tah na Frýdlant přes Raspenavu, ovšem i zde se potýká údržba silnic se silnými poryvy větru.

Silničáři nabádají řidiče k opatrnosti a zejména kamiony vjíždějící do Libereckého kraje by měly mít zimní pneumatiky s dostatečnou hloubkou dezénu.

12.45

V obci Dolní Sedlo zablokovala dodávka silnici z Hrádku nad Nisou do Rynoltic. Probíhá vyprošťování, silnice je zcela neprůjezdná


12.15 hodin

Trať z Frýdlantu do Raspenavy byla zprůjezdněna. Vlaky ale stále nejezdí z Řasnice do Jindřichovic. Odhad se posunuje na 16 hodin.

10.30 hodin

Silničářům se již povedlo zprůjezdnit silnici 1/13 přes kopec v Albrechticích.

Doprava se ráno zastavila na železnici z Liberce na Semily, kde se porouchal motorový vůz.

Problémy byly ráno také v oblasti Hrádku nad Nisou, kde byly zaváté dvě silnice třetí třídy, už se je ale podařilo zprůjezdnit.

Hlavní tahy jsou většinou holé, místy ale mohou ležet zbytky sněhu. Na silnicích nižších tříd a v horských oblastech leží ujetá vrstva sněhu. Největší problémy jsou stále na Frýdlantsku, kde sníh zafoukává vedlejší komunikace, na silnici z Dolní Řasnice do Hajniště uvízly dva autobusy. Na silnici leží vysoká vrstva sněhu

„Jezdilo se zhruba v půlhodinových intervalech, protože cesta přes kopec byla náročná. Místy nebylo vidět ani na pět metrů před sebe a když ještě vyjelo auto v protisměru, tak už vůbec. Ani větrolamy kolem silnice nezabíraly, protože jsou hluboko pod sněhem. Trochu lepší to bylo v místech, kde byla svodidla, tam sníh létal přes silnici. V místech bez svodidel to pořádně nešlo, jazyky byly vysoké klidně i okolo půl metru,“ řekl fotoreportér Deníku Martin Bergman, který situaci na kopci v Albrechticích sledoval ve čtvrtek v noci více jak dvě hodiny.8.45 hodin

"Kalamita trvá a bude trvat minimálně do dnešního odpoledne," uvedl starosta Frýdlantu Dan Ramzer. Uzavřená je i silnice z Frýdlantu do Višňové a závěje komplikují dopravu na hraniční přechod v Habarticích. Na některých místech jsou až dvoumetrové závěje.

Dvě železniční tratě na Frýdlantsku stále nejsou zprovozněny. Vlaky by z Frýdlantu do Raspenavy a z Řasnice do Jindřichovic mohly znovu jezdit v poledne.

Pátek, 8.00 hodin

Silný vítr, kvůli kterému silničáři pro kamiony uzavřeli silnici na Frýdlant, neustává. I nadále komplikuje dopravu zejména na Frýdlantsku. Vítr nafoukává sníh z polí na silnici. Komunikace přes albrechtický kopec je průjezdná popuze kyvadlově, a to ještě jen pro osobní auta. Ve Frýdlantském výběžku i nadále platí kalamitní stav. Ten vyhlásili ve středu starostové ve Frýdlantu, Hejnicích, Novém Městě pod Smrkem a Lázních Libverda. Kamiony ani dnes ještě zatím nemohou jet do Frýdlantu ani cestou přes Oldřichov v Hájích a Raspenavu.

Potíže hlásí ale i Hrádecko. I zde vítr výrazně komplikuje dopravu. Tvoří se zde sněhové jazyky. Stejně tak i v Podještědí kolem Jítravy a Janovic. Mimo to pak v celém kraji doporučují silničáři maximální opatrnost. Při teplotách pod -12 stupňů, které se objevují, totiž neúčinkuje sůl a silnice jsou namrzlé.

22.30 hodin

Kamiony se až do odvolání z Liberce do Frýdlantu po silnici I/13 neodstanou. Silničáři totiž pro ně komunikaci uzavřeli. A nedostanou se ani druhou stranou, přes Mníšek a Raspenavu. Zde je sice silnice sjízdná alespoň pro osobní auta, nákladní však projet nemohou. Jeden z nich už na silnici boural. Silničáři navíc předpokládají, že případné očekávané sněžení, které se má na sever Čech nad ránem vrátit, by mohlo situaci ještě zkomplikovat.

Večer

Fouká silný vítr, kalamita potrvá nejméně do zítřejšího poledne. Podle starosty Frýdlantu Dana Ramzera čeká Frýdlantsko krušná noc.

19.40 hodin

Situace se nelepší, spíš naopak. Uzavřena byla další železniční trať. Vlaky nejezdí z Frýdlantu do Raspenavy. Zatím se nepodařilo obnovit provoz ani na trati z Dolní Řasnice do Jindřichovic pod Smrkem.

V Liberci jsou hlášeny další dvě dopravní nehody. V Dopravní ulici uvízlo auto přímo na železničním přejezdu, V Nádražní ulici zapadl kamion a jezdí se v jednom pruhu.

17.14 hodin

Na kopci v Albrechticích, mezi Mníškem a Dětřichovem havarované těžké nákladní vozidlo. Vane silný vítr, tvoří se závěje, opakované nehody střídavě silnici uzavírají. Průjezdná je jen občas a jen pro osobní dopravu.
16.05 hodin
A další komplikace na Albrechtickém kopci. Kamion se srazil s dvěma osobními vozy, celá silnice je opět uzavřena.


Kamiony neprojedou ani objízdnou trasu přes Oldřichov. Jeden z nich tam havaroval, komunikace je těžko průjezdná i pro osobní auta.

15.40 hodin
Obavy policistů se potvrdily. Silnice z Oldřichova v Hájích do Raspenavy je neprůjezdná. Na vozovce se vzpříčila nákladní vozidla. Vozidla tak mají šanci projet jedině přes Albrechtický kopec, kde se dá projet střídavě v jednom pruhu. Silničáři tam nasadili traktor, sypač i frézu.

14.45 hodin

V Liberci klesla v noci teplota na -20,9 °C. Největší mráz byl jako tradičně v horské osadě Jizerka, kde meteorologové naměřili -31,4 °C. Ve Stráži po Ralskem bylo -26,3 °C a v Bedřichově -23,3 °C. Tam padl teplotní rekord z roku 1940.


14.27 hodin

Přes albrechtický kopec se dá projet střídavě v jednom pruhu. Kopec i nadále blokují kamiony

13.40 hodin

Uzavřený kopec v Albrechticích působí problémy na objízdné trase přes Oldřichov v Hájích a Raspenavu. Policisté tam očekávají dopravní kolaps. Prosí řidiče, kteří nemusí, ať tudy vůbec neprojíždějí. Povrch silnice je zledovatělý a zafoukaný sněhem. Frýdlantsko je tak téměř odříznuto od Liberce.

12.45 hodin

Komunikace v Albrechticích, kterou zablokovali uvízlé kamiony, je neprůjezdná i pro osobní dopravu. Policie uzavřela dopravu u Dětřichova od Frýdlantu a v Mníšku od Liberce

12.00 hodin

Silnice 1/13 přes Albrechtický kopec na komunikaci z Frýdlantu do Liberce je neprůjezdná pro vozidla nad šest tun. V místě silně sněží a situaci zhoršuje i silný vítr, který vozovku zafoukává. V kopci stojí několik uvíznutých kamionů.

11.30 hodin

Střet dvou vozidel momentálně komplikuje dopravu v Bezručově ulici v Turnově.

Díky silnému mrazu prasklo vodovodní potrubí ve Valdštejnské ulici v Liberci. Ulicí protéká proud vody. Oprava způsobí komlikace pro řidiče.

Vlaky se na trať Dolní Řasnice - Jindřichovice stále nevrátily. Nový předpoklad zprovoznění je dnes v 18 hodin.

16. prosince 8.30

Liberecko v noci sevřel tuhý, více než dvacetistupňový mráz. Na silnicích stále leží uježděná vrstva sněhu, mnoho chodníků ještě není uklizeno

Trať z Liberce do Turnova již obnovila provoz, v deset hodin by se měly vlaky vrátit i na železnici z Dolní Řasnice do Jindřichovic pod Smrkem

Situace v liberecké MHD: Omezení platí stále na lince 15, kdy autobusy jedoucí do Lukášova končí v zastávce Harcov Myslivna a to jen díky úzké komunikaci na které by se autobus nevyhnul s žádným jiným vozidlem.

Další omezení platí na lince 17, která se jezdí otáčet do zastávky Staré Pekárny, protože ulice kolem Tipsport arény jsou pro autobus neprůjezdné z důvodu špatného parkování a úzkého profilu.

21.15 hodin

Magistrát Liberce zřídil linku pro pomoc seniorům a zdravotně znevýhodněným občanům během sněhové kalamity. Lidé se mohou obracet na telefonní číslo 485 243 142. Linku je určena pouze lidem v tísni, kteří si nemohou vzhledem k počasí zajistit léky, nutné nákupy a podobné potřebné záležitosti.

Na tramvajové lince do Jablonce nad Nisou na zastávce Proseč výhybna zapadla dodávka do příkopu, Tramvajový provoz byl zastaven, nyní je již provoz plně obnovený, ale dochází k velkým zpožděním.

20.10 hodin

Dopravní podnik informoval o ukončení provozu linky 17 bez náhrady z důvodu neprůjezdnosti komunikace kolem Tipsport arény. Cesta je zúžena sněhovými bariérami a špatně parkujícími osobními auty.

Na konečnou stanici v Radčicích již opět autobusy jezdí. Některé autobusové linky jezdí se zpožděním, které je díky špatným meteorologickým podmínkám až dvacetiminutové.

19.50 hodin

Zapadlý kamion zcela zablokoval silnici u obce Kryštofovo údolí na Liberecku. Kamion uvízl pod odbočkou na Ještěd ve směru od Rozstání. Provoz bude obnoven kolem půl jedenácté v noci.

19.00 hodin

V Liberci se situace zlepšuje, nejenže přestalo sněžit, ale také přestal foukat vítr. Situaci teď komplikuje silný mráz. Teploty již nyní klesají k minus 15 stupňům Celsia.V noci by mohlo být až minus 20.

Železniční trať z Liberce do Turnova se dosud nepodařilo zprovoznit, i když železničáři plánovali, že od šesti hodin již vlaky pojedou. Nový odhad počítá, že soupravy se na neprůjezdnou trať vrátí zítra v sedm hodin ráno.

18.45 hodin

Starosta Frýdlantu Dan Ramzer zatím kalamitu neodvolal. „Sněhu je pořád všude hodně, uklízíme,“ řekl.

18.30 hodin

V Hrádku pořád sněží. Starosta Martin Půta vyhlásil „interní kalamitu“, jen pro obyvatele města. Všechny místní lidi požádalo město prostřednictvím SMS zprávy, aby auty raději nevyjížděli, pokud to není nutné. „Nemá cenu, aby jezdila uklízet sníh drahá technika, traktory a pluhy, když pořád sněží a vozy by musely jezdit odhrnovat pořád dokola,“ podotkl starosta.

16.40 hodin

Problémy liberecké MHD: Díky dopravní nehodě nabírají velká zpoždění autobusy linky 600. Na konečné zastávce v Radčicích zapadl autobus, linky 24 a 28 od teď tedy končí v zastávce Radčice rozcestí a to až do doby vyproštění zapadlého autobusu.

Dopravní nehoda na mostě na silnici 13 v obci Bílý Kostel nad Nisou blokuje jízdní pruh ve směru od Liberce. Zprůjezdnění je plánováno zhruba na 18 hodin.

15.15 hodin

U libereckého obchodního centra Globus zapadl na jednom z kruhových objezdů kamion. Zablokoval jeden jízdní pruh. Dopravu řídí policisté. Komplikace potrvá zhruba do šesti hodin.Podle informací z fabrik v průmyslové zóně zde za kruhovým objezdem zůstalo stát několik kamionů už dopoledne.

14.15 hodin

Všechny linky MHD v Liberci, kromě linky 15, kterou mezi zastávkami Harcov Myslivna a Lukášov blokuje zapadlý kamión, jezdí bez omezení, dochází pouze ke zpoždění díky provozu na pozemních komunikacích

14.00 hodin

Na silnici R 35 z Liberce na Chrastavu stojí v kopci Bedřichova u Stráže nad Nisou uvízlý kamion, který nemůže vyjet stoupání. V trojpruhu blokuje dva pruhy. Komplikace potrvá přibližně do 16 hodin.

Dvě osobní auta se srazila v obci Krásný Les na Frýdlantsku. Silnice je průjezdná se zvýšenou opatrností

13.15 hodin


Linka MHD Liberec 22 směr Kunratická jezdí odklonem přes Harcov (po trase linky.29) a to z důvodu zapadlého kamiónu v kopci nad zastávkou U Lomu

12.55 hodin

Kalamita byla vyhlášena i v dalších městech Liberecka. Po Frýdlantu se přidali i starostové v dalších Hejnicích, Lázních Libverda a Novém Městě pod Smrkem. V Hrádku nad Nisou platí krizový stav. Liberec ani Jablonec kalamitu nevyhlásili, podobně jako v Raspenavě. „Přívaly sněhu se podařilo zvládnout, silnice jsou průjezdné, počasí se uklidnilo a pokud vydrží, není důvod kalamitu vyhlašovat,“ řekl starosta Raspenavy Pavel Lžičař.

Posílit služby záchranářů ve Frýdlantském výběžku se rozhodla Zdravotní záchranná služba Libereckého kraje. "Běžně tam slouží přes den dvě sanitky, z toho jedna jen do čtyř hodin, obě teď budou sloužit nepřetržitě a k tomu i auto s doktorem, počasí totiž nedovoluje nasadit vrtulník," vysvětlil ředitel záchranné služby Stanislav Mackovík.

Vyhlášení kalamitního stavu v praxi znamená, že se zimní údržba provádí bez ohledu na stanovené pořadí - přednostně se uklízejí komunikace důležité pro zajištění dopravy.

12.30 hodin

Na silnicích leží uježděná vrstva sněhu. Autobusy MHD jezdí se zpožděním. Linka 18 již jezdí normálně až do Rudolfova.

Problémy na železnici pokračují. Dvě uzavřené tratě se do avizovaných dvanácti hodin nepodařilo zprovoznit.
Úsek Turnov – Liberec by měl začít fungovat v 18 hodin
Úsek Dolní Řasnice – Jindřichovice nejdříve o půlnoci

Náhradní autobusová doprava je zajišťována pouze v omezeném rozsahu v závislosti na průjezdnosti silničních komunikací.

11.30 hodin

Vzhledem k situaci a další předpovědi počasí vyhlásil krizový stav i Hrádek nad Nisou. Starosta města Martin Půta vyzývá občany, aby vycházeli a vyjížděli jen v nejnutnějších případech, město bude udržovat sjízdnost a schůdnost v mezích možností zimní údržby. Krizový stav platí do zítřejších 22 hodin.

Nehoda zkomplikovala provoz na silnici z Liberce do Rynoltic. Na sjezdu do Stráže nad Nisou havarovala dvě osobní vozidla. V místě je neprůjezdný pravý pruh. Řidiči by měli dbát zvýšené opatrnosti. Předpoklad zprůjezdnění je ve 13 hodin.

11.00 hodin

Sníh již nepadá, problémy jsou však i nadále po celém kraji. Dopravní nehody komplikují dopravu i úklid silnic na křižovatce ulic Žitavská a 1. máje v Liberci, nebo v Žitavské ulici ve Frýdlantě.

České dráhy uzavřely dvě tratě. Vlaky nejezdí mezi Libercem a Turnovem a také mezi Dolní Řasnicí a Jindřichovicemi na Frýdlantsku. Předpoklad zprovoznění tratí je ve 12 hodin.

„Z domu se autem už několik dní nedostanu. Bydlím na okraji Liberce a na silnici jsou naváté půlmetrové závěje. Silničářům vůbec nezávidím. Je to šílené, odházíte sníh a za pár minut je navátý zpět,“ postěžoval si třicetiletý Jan z Liberce.

10.15 hodin

Na lince liberecké MHD číslo 15 mezi zastávkami Harcov Myslivna a Lukášov zapadl kamión, do odvolání se tento úsek neobsluhuje.

Silničáři již otevřeli hraniční přechod v Harrachově, který byl uzavřen od úterního večera. Na silnici na Harrachov leží vrstva sněhu, silničáři doporučují řidičům kamionu používat sněhové řetězy. Z důvodu zavějí jsou uzavřeny silnice III. tříd Kravaře – Blíževedly, v Drchlavě a z Práchňe do Polevska

10.05 hodin

Linky liberecké MHD13, 24, 26 - z důvodu zapadlého kamiónu nejsou pořád obsluhovány zastávky "Slovanská", "Na srázu", "Jeřmanická", "Vesec samoobsluha", zmíněné linky jezdí objízdnou trasou po Hodkovické ulici, všechny autobusy zajíždí do zastávky "Vesec u Střediska" u kruhového objezdu (v obou směrech)

15. prosince: 10.00 hodin

V Libereckém kraji po celou noc silničáři bojovali s dalšími přívaly sněhu a silným větrem, a sněží i nadále. Starosta Frýdlantu v 8 hodin vyhlásil kalamitu. Od úterního večera je pro kamiony uzavřen i hraniční přechod v Harrachově. Provoz je kvůli vysokým závějím uzavřen na železniční trati z Dolní Řasnice do Jindřichovic pod Smrkem a omezený provoz je i na hlavní trati Liberec - Turnov.

Přes noc napadlo v kraji od 25 do 40 centimetrů nového sněhu. Situaci silničářům komplikuje silný vítr, který po propluhování opět zasypává vozovky novým sněhem. „Po silném sněžení se silnice pouze pluhují. Snažíme se udržovat hlavní tahy a silnice, po kterých jezdí autobusy,“ uvedl hlavní dispečer Krajské správy silnic v Libereckém kraji Pavel Pospíšil. Problémy jsou i na hlavním tahu na Prahu, kde je sjízdný pouze jeden pruh v každém směru.
Pospíšil varoval řidiče. „Pokud už musí vyjíždět, tak jedině se zimní výbavou a nářadím na případné vyproštění auta. Pozor také na silný vítr, který může vytvářet bílou tmu,“ řekl.

Kalamitní stav vyhlásil starosta Frýdlantu Dan Ramzer pro Frýdlant a Albrechtice u Frýdlantu. Městu se daří jen s obtížemi udržet komunikace sjízdné. "Cesta do Liberce trvá dvakrát déle než obvykle, problémy jsou i na železnici," popsal situaci Ramzer.

Složitá situace je i v Liberci, ale vedení města po zasedání krizového štábu o vyhlášení kalamity zatím neuvažuje. „Situace je hraniční, celková výška napadaného sněhu je 70 centimetrů, ale kalamitní stav nepředpokládáme,“ uvedl technický náměstek Lukáš Martin. Město zároveň žádá občany, aby co nejméně vyjížděli auty. „Měli by vyjíždět pouze v neodkladných záležitostech. Zároveň děkujeme těm, kteří odklízí chodníky ve vlastnictví města,“ dodal.

16.00 hodin

Další dvě dopravní nehody zkomplikovaly dopravu v centru Liberce. Provoz na křižovatce a důležité dopravní tepně města Švermova a Žitavská momentálně blokuje srážka nákladního vozu a osobního auta. Přibližně do šesti hodin bude neprůjezdný odbočovací pruh na Prahu. Na jiné křižovatce ulic Valdštejnská a Chrastavská nedaleko soudu, se krátce před třetí hodinou razila tři osobní auta. Na křižovatce byl obnoven normální provoz asi o hodinu později. Ani při jedné nehodě nedošlo k žádnému zranění.

15.00 hodin

Silný vítr komplikuje práci silničářů. Po projetí vozovky pluhem je ihned zafoukaná novým sněhem. Meteorologové varují motoristy. „Při cestování sledujte zpravodajství Zelené vlny a jezděte velmi opatrně,“ stojí ve zprávě ČHMÚ. Vyjíždět nedoporučují ani policisté. „Pokud už ale někam jedete, jeďte velmi pomalu. Doporučujeme zimní výbavu. Na cestě do vyšších poloh i sněhové řetězy,“ uvedla mluvčí policie Libereckého kraje Vlasta Suchánková. V Liberci a okolí bojuje s přívaly sněhu pětadvacet posypových vozů a pět traktorových radlic, v terénu jsou i desítky lidí s hrably, kteří se snaží udržovat zastávky autobusů.

13.35 hodin

Na Liberecku je sněžení stále intenzivnější. Meteorologové vydali varování pro Liberecký kraj. "V horských oblastech na severu území napadne do středečního odpoledne 10 až 20 centimetrů, ojediněle kolem 30 centimetrů sněhu,“ uvedl český hydrometeorologický ústav. Pozor si lidé musí dát i na závěje a sněhové jazyky. Vozovky na Liberecku jsou nadále sjízdné se zvýšenou opatrností. Prosečská ulice se již podařila hasičům zprůjezdnit. Vyprošťovali tam uvízlé auto na železničním přejezdu.

12.15 hodin

Situaci v kraji komplikují další nehody, čerstvě napadaný sníh pomohl ke karambolu na silnici R35 u Hodkovic nad Mohelkou na Liberecku, kde dostal řidič osobního vozu smyk na kluzké vozovce a narazil do svodidel. V jedenáct hodin se srazily dva osobní vozy v liberecké Vodňanské ulici.

Zhruba do čtvrt na dvě je neprůjezdná Prosečská ulice ve Vratislavicích nad Nisou, na železničním přejezdu havarovalo osobní auto. Na Semilsku havaroval v Turnově v ulici Pod Zelenou cestou vůz na náledí. Auto zablokovalo vozovku, která je pokryta ledem, ulice již je s opatrností průjezdná. Silničářům komplikuje situaci silný vítr, který protažené silnice opět zafoukává.

14. prosince: 8.15 hodin

Silničáři doporučují motoristům nevyjíždět, pokud to není nutné. Na R/35 u Bílého Kostela na Liberecku havaroval autobus. Kvůli střetu autobusu a osobního vozu je uzavřeno i Benešovo náměstí v Liberci. Husté sněžení snižuje viditelnost a nehod přibývá po celém kraji, řekl hlavní dispečer Krajské správy silnic v Libereckém kraji Pavel Pospíšil.

Už od pondělního večera byly problémy i na hlavní silnici I/13 z Nového Boru na Prácheň, kde ve stoupání stály kamiony a silnice nebyla průjezdná. "Dopravu se tam ale už podařilo obnovit," řekl Pospíšil. Další kamiony blokují dopravu u Sosnové na Českolipsku. Všechny silnice jsou ale s opatrností sjízdné a průjezdné. Někde ale mohou být lokální problémy, kamiony mají potíže hlavně ve stoupáních.

Teploty v Libereckém kraji klesají místy až k devíti stupňům pod bodem mrazu. Stále sněží a v průběhu dne by mělo sněžení zesilovat. Vítr se uklidnil, přesto se hlavně v otevřených úsecích na Českolipsku tvořit sněhové jazyky, varují silničáři.

S využitím čtk