Větrník nabízí spoustu druhů příměstských táborů, které jsou rozděleny typově podle zájmů a věku dětí. Děti si tak mohou zvolit tábor zaměřený sportovně, turisticky, výtvarně nebo počítačově, nebo i kombinaci všeho. „O naše příměstské tábory je již po dlouhé roky obrovský zájem. Pro letošní prázdniny jsme měli zarezervovanou většinu míst již v průběhu měsíce dubna a května, kapacita je v současné době převážně naplněna,“ vysvětlila zástupkyně ředitelky Domu dětí a mládeže Větrník Katarína Beranová.

Několik volných míst Větrník nabízí ještě na poslední červencový týden a na srpnové termíny. Své o příměstských táborech pořádaných Větrníkem ví i osmiletá Natálie Kopicová z Liberce, která se ho letos účastní již podruhé a hned dvou kol. V pondělí začala docházet na výtvarně zaměřený a příští týden ji pak čekají dny plné pohybu, přihlásila se totiž i na taneční tábor.

„Vloni se mi to moc líbilo. Ráda kreslím, proto jsem se letos rozhodla pro výtvarný. Malování se mi také minule nejvíce líbilo, spolu ještě s výlety, na které jsme chodili,“ řekla Natálie Kopicová.

Větrník však pořádá i klasické pobytové tábory, a to dokonce nejen pro malé děti, ale nabízí naplnění volného prázdninového času i pro mládež od osmnácti let. „Pro teenagery jsme v červnu uspořádali devítidenní tábor v chorvatském Omiši. Tento tábor je připravený svou náplní speciálně pro mládež od osmnácti let,“ dodala Katarína Beranová z Větrníku. Mladí lidé si tak mohli v Chorvatsku vyzkoušet stavění stanového tábora, užít koupání a výletů do okolí.