„Sever je můj rodný kraj a miluji jeho kopcovitost a divokost, Rally Bohemia si na vlastní kůži zajedu poprvé," prohlásila Olga po tréninku, při kterém jsme ji včera odpoledne zastihli. „Trénink byl velmi dlouhý, ale už se těším, až si ty náročné rychlostní závody vyzkouším v opravdové„závodničce"," řekla.

Na podobné podniky se připravuje většinou přes zimu v motokárách, protože trénink v závodním autě je příliš finančně náročný.

Za volantem to jde Olze skvěle. A není divu, vyrostla mezi plechy a motory. K autům ji přivedl tatínek už když byla malá holka. „Odmala jsem měla ráda závody. Tatínek měl autodopravu a opravoval veterány, tak jsem mu podávala nářadí," tvrdí sympatická Olga, která vystudovala střední a vysokou školu v Liberci (pedagogika na Technické univerzitě) a následně Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze.

A právě zpěvem se poklonila ve svém posledním songu Brány svaté všem závodníkům, kteří svůj boj o přední příčky prohráli navždy, zemřeli. „Myslím, že smrtí nic nekončí," prozradila Olga jedno ze svých životních kréd.

Miluje extrémy

Adrenalin vyhledává Olga celý život. Kromě závodních aut natáčela v posledních týdnech v Jihoafrické republice se žraloky pod vodou.

„Jedná se o další dobrodružný celovečerní film Daniela Landy, se kterým už jsem si zahrála hlavní roli ve filmu o závodech Tacho," řekla herečka a přiznala, že se o ni blízcí strachují.

Sexy divoška

Mladá herečka je známá nejen svým odvážným oblékáním a provokativními účesy, ale i akrobatickými kousky při vystoupeních. Srší z ní neuvěřitelná energie a sexappeal. Když s ní mluvíte, její hlas vás doslova hladí. Nepatří k nafoukaným celebritám. Váží si veškeré podpory, kterou od lidí dostává.

„Bez vás, moji milovaní fanouškové, jsem nikdo. Umělec bez publika nemůže tvořit. To je jako když sejete na neúrodnou půdu," vzkázala herečka a zpěvačka, která se už zítra převlékne do závodní kombinézy. Sportovní speciál Olgy Lounové vyjede na trať s číslem 54.