Nyní jednoduchou plastiku z měděného plechu o průměru 85 centimetrů věnoval muzeu Kamil Trost, který ji tehdy z radnice sundával, jak řekl ředitel muzea Jiří Křížek.
„Zaevidujeme ji jako sbírkový předmět, Byl to symbol, který zdůrazňoval, komu radnice patří. Zvažujeme, že by se mohla stát součástí historické expozice o Liberci," uvedl Křížek.

Podle něj je zajímavé, že se dochovaly všechny symboly, které byly na špičce radnice od jejího dokončení v roce 1891. Prvním byl rytíř, jehož předlohou se stala postava Rathausmanna z vídeňské radnice. Rytíř byl symbolem městských práv a svobody.

„Máme originál, který komunisté nezničili, když na vrchol dávali hvězdu. Stejně tak se zachovala hvězda, i když také jí hrozil zánik," zmínil Křížek. Hvězda byla na vrcholu radnice od května 1952 do prosince 1989. „Údajně byla sundána na nějakou dobu už v roce 1968, to ale budeme muset ověřit," nastínil Křížek. Když symbol komunismu horolezci z TJ Lokomotiva Liberec v prosinci 1989 sundávali, nejprve ji chtěli z 65metrové výšky hodit dolů. „Obávali se ale, že zraní někoho z lidí stojících na náměstí, a proto ji snesli dolů," vylíčil Křížek. Horolezci pak chtěli hvězdu odnést do některé sběrny surovin, nakonec však skončila v garáži jednoho z nich.

Hvězdu na vrcholu radnice po pádu komunismu vystřídal český lev, který je ale nyní vystavený ve vestibulu radnice. V roce 2005 se totiž na věž vrátil Roland – ochránce budovy i obyvatel města.

Měděná postava s bronzovými, ocelovými a zlatými prvky, vysoká 220 centimetrů a vážící 138 kilogramů, je ale pouze replikou původní sochy. Originál je totiž ve špatném stavu.