Tři, dva, jedna, start…

Stovka seniorů z Liberce, Jablonce a Frýdlantu na startovní čáře byla pěkně rozjuchaná. K rozpohybování jim totiž hrála živá muzika. „Pořádně se před startem zahřejeme, to my Jablonečáci umíme," povzbuzovala své svěřence Naďa Jozífková, ředitelka Centra sociálních služeb v Jablonci nad Nisou. S hecováním se nenechali zahanbit ani ostatní. Ti navíc slibovali odměny. „Přivezli jsme výbornou gulášovou polévku, kterou jsme nechali uvařit u Ondry Havlína ze školní jídelny," řekla Ivana Špacírová z frýdlantské radnice.

Nejstarší závodnici Seniorské míle 2013 je 91 let. „Je to paní Eva Bartošová z Liberce. Nejmladším účastníkům je pak kolem šedesátky, ale nemáme hranici pro vstup do závodu. Letos už je to šestý ročník," uvedl ředitel KSK Michael Dufek. Dodal, že trať má dva složitější úseky. „Je tam jedno prudké klesání a jedno prudké stoupání, mezitím je mírný terén. Pro jistotu tady máme i záchranáře se sanitkou. Loni ji někteří závodníci využili. Byla potřeba pro pár odpadlíků, kteří už to nezvládli," uvedl Dufek.

Vítězové

Ruku v ruce spolu do cíle letos jako první došli Dagmar Neumannová z Liberce a Václav Marmange z Frýdlantu. „Dřív jsem sportovala, jezdila jsem hodně na lyžích, ale teď už jen rekreačně," řekla vítězka Dagmar. Gentleman Václav ji doplnil: „Bylo to bezva, žádné problémy na trati nebyly."

Seniorská míle (závod v chůzi o délce 1,6 kilometru).

Po závodě se mohli senioři projet na elektrokolech, která pro ně nechalo KSK přistavit. Kromě pohybu je zahříval i rum s griotkou.