Nelze ho sehnat ani přes mobilní telefon, jelikož pohřešovaný senior žádný nevlastní. Podle dcery je ale možné, že senior trpí ztrátou paměti a nemusí se dobře orientovat v prostoru.

Z informací policie navíc vyplývá, že již v minulosti byl důchodce několikrát pohřešován. Vždy se ho ale podařilo najít u jeho příbuzných. Současné pátrání ale úspěšné zatím nebylo. Policisté se proto obrací s žádostí o pomoc na veřejnost.

Ernest Štefan se narodil 18. 10. 1938. Trvalé bydliště má v Sokolově. Bydlí ale v Ruprechtické ulici 538/24 v Liberci. Je střední, asi sto sedmdesát centimetrů vysoké postavy, má šedé vlasy, hnědé oči a knír. Na sobě měl šedomodrou bundu, světlé tepláky a na nohách zimní černé boty. Trpí vysokým krevním tlakem, na který bere léky. Je ale velmi pravděpodobné, že je u sebe nemá. Podle policie by se mohl pohybovat mezi Libercem a Hrádkem nad Nisou a využívat vlaková či autobusová spojení.

Informace k pohřešovanému lze sdělit jakémukoliv policistovi, případně volat na bezplatnou tísňovou linku policie na číslo 158.