Na prvních příčkách uspěli především Tomáš Zelenák a Martin Hroch. Modeláři soutěžili s vlastními modely ve třech soutěžních kategoriích. PR/32 a PR/24, což jsou závody polomaket cestovních a GT vozů v poměru 1:32 a 1:24. Třetí kategorii představovaly polomakety prototypů a sportovních vozů se zakrytými koly.

„Jsem velmi rád, že se našemu týmu dařilo. Do Liberce jsme přivezli celkem sedm medailí a stali jsme se druhou nejúspěšnější výpravou, ihned za pořádajícím klubem AMC P6 Podbava,“ říká Tomáš Ťok, trenér žáků z DDM Větrník Liberec.

Kroužek modelářů pro děti od 9 let až po dospělé patří k nejoblíbenějším v DDM Větrník. Děti se v něm naučí postavit auta na autodráhu, Pochopí principy konstrukce, zvládnou práci s různými materiály, můžou závodit na profi dráze a najdou si přátele se stejným koníčkem. Ten jim nezřídka vydrží po celý život.

Nejmladší účastníci si osvojí základní manuální zručnost při práci s ručním nářadím, naučí se poznávat taje věcí, na konci jejich činnosti je pak výsledek, který jezdí, létá nebo plave, někdy svým vzhledem jen majitele potěší.