Na vybraných školách v Libereckém kraji mají děti možnost v úterý 30. listopadu přinést do školy hračku, s kterou si už nehrají. Dary budou předány Charitativním obchůdkům ADRA a výtěžek z prodeje pak bude použit na rozvoj dobrovolnictví. Děti tak v předvánočním období dárcovstvím mohou pomoci utvářet lepší svět.

„Mohou motivovat a inspirovat ostatní kolem sebe k dárcovství a laskavosti, a to kdykoli. A udělat tak radost někomu jinému,“ řekl vedoucí regionálního pracoviště Michal Čančík. Sbírka se uskuteční na těchto místech: MŠ Ohrazenice, MŠ Výšinka Turnov, MŠ 28. Října Turnov, MŠ Žďár, ZŠ Skálova Turnov, ZŠ Žižkova Turnov, ZŠ Lesní Liberec, ZŠ Ještědská Liberec, ZŠ Broumovská Liberec, ZŠ U Školy Liberec, Gymnázium Jeronýmova Liberec, ZŠ Husova Liberec, ZŠ Česká (Vesec) Liberec, ZŠ U Nemocnice Rumburk.

Nejštědřejší den dobrých skutků se letos koná 30. listopadu po celém světě a celá myšlenka vznikla v roce 2012 v malé newyorské neziskovce jako protipól nákupního šílenství a materialismu spojeného s velkými výprodeji.