Výtěžek půjde i tentokrát do fondu Obědy pro děti a bude rozdělen mezi děti ze základních škol v kraji. Pomohou tak těm dětem, pro jejichž rodiče jsou školní obědy z důvodu nízké mzdy či dlouhodobé nemoci velkou finanční zátěží. „Peníze dostávají přímo školy, jejichž ředitelé o pomoc pro své žáky požádají,“ upozornila manažerka projektu Obědy pro děti Jana Skopová. Loni se díky Kabelkovému bazaru podařilo vydělat na 2 300 obědů.

Kabelky, kterými budou chtít lidé přispět na charitativní akci, se vybírají už nyní v šatně OC Forum, po předchozí domluvě také přímo v redakcích Deníku. Do sběru kabelek se i letos zapojily i známé osobnosti. Kabelkami ze svého šatníku přispěly například herečky Tereza Kostková, Dana Batulková, Denisa Nesvačilová či Petra Hřebíčková. Kabelkový bazar spustí v 9 hod. ráno, i letos bude součástí dražba těch nejzajímavějších kousků. Začne v 10 hodin a povede ji herec DFXŠ Martin Polách.

close Jedna z kabelek, která půjde do dražby. info Zdroj: Deník / Kamil Košun zoom_in

Dražit se bude i toto psaníčko z českého křišťálu, které do aukce věnovala společnost Preciosa.

V dražbě se objeví například i kabelka z křišťálu, kterou na akci věnovala společnost Preciosa. Spolu s kabelkami se budou dražit i autorské šperky, jež na aukci ve prospěch dětských obědů věnovali sklářští výtvarníci v rámci projektu Křišťálové údolí. Příznivci herce Jiřího Lábuse mohou zase vydražit CD s jeho podpisem.