Rekonstrukce přitom čeká sběrný dvůr na třídě Dr. Milady Horákové jen necelých pět měsíců poté, co jej město pro potřeby svých obyvatel po dlouhých jednáních s původními majiteli otevřelo.

„Tato rekonstrukce přinese občanům nové možnosti, jako je odkládání elektroodpadu nebo nebezpečných odpadů, které bylo doposud možné uložit pouze na sběrný dvůr v průmyslové zóně,“ řekla Deníku Dagmar Slezáková z tiskového oddělení libereckého magistrátu s tím, že po dobu rekonstrukce mohou občané odkládat odpady na náhradní místo, které bude pro tyto účely zprovozněno v ulici Topolová. „Toto sběrné místo bude otevřeno ve všední dny v době od 8.30 do 17 a v sobotu od 8 do 12 hodin,“ dodala Dagmar Slezáková.

Také pro sběrné místo v ulici Topolová bude objem odevzdaného odpadu limitován množstvím 500 kilogramů a 4 pneumatik na osobu za rok. Množství lidmi odevzdávaného odpadu musela liberecká radnice omezit v minulém roce.

Podle náměstka primátora Milana Šíra se totiž na provozu sběrných dvorů snažili ušetřit drobní živnostníci. Především díky nim se množství odpadu dováženého do sběrných dvorů v Liberci zdvojnásobilo. Náklady města na likvidaci odpadu a provoz dvorů tak výrazně vzrostly. Jen během loňského roku muselo na likvidaci odpadů přihodit za každého občana 240 korun ze svého rozpočtu navíc.