„Známky sbírám už 15 let. Nabízí je hrady, zámky, rozhledny, ale i místa, která člověk považuje za méně důležitá. To jsou třeba různé statky, které lidi rekonstruují a otevírají je návštěvníkům. Nevyhýbáme se ani církevním cílům. Stále přibývají nová místa. Nyní už známky sbíráme celá rodina," řekl Deníku Kerda.
Mezi nejoblíbenější místa Martina Kerdy patří Pálava, Šumava, Jizerky, Ještědský hřeben. „Člověk má známky jako pohlednice. Když se 
na některou podívá, tak se mu hned vybaví, co ho na tom místě zaujalo. Jak bylo náročné se tam dostat a podobně. Hodně by mě bolelo, kdyby mi sbírku někdo ukradl nebo zničil, jsou to vzpomínky," vylíčil vášnivý turista a cyklista.

Turistické známky z Rýmařova jsou kulaté, dřevěné, vypalované plakety, které jsou suvenýrem a zároveň „potvrzením“ o dosažení turisticky atraktivního místa. Jinde je nelze koupit.

Nejčastěji s Martinem Kerdou vyráží do terénu jeho dcera. „V nejbližší době se chystáme na Moravu k Jablůnkovu. Jsou tam k dispozici asi tři nové známky, které musíme mít. Celkem nám jich teď 
ve sbírce chybí asi patnáct, ale to doženeme. Jednu máme 
v podstatě na dosah. V Turnově otevřeli muzeum motorek a Rýmařov při té příležitosti vydal plaketu," tvrdí Kerda.

Za každých deset známek dostane sběratel jednu prémiovou. „Stačí poslat deset ústřižků ze zadních stran známek," zakončil Kerda s tím, že na Čechy nedá dopustit.