Jen Fortuna přijala sázky za dvě desítky milionů korun. Většina tipařů věří v úspěch Miloše Zemana. Na důchodce z Vysočiny si ve středu odpoledne vsadil jeden z českobudějovických sázkařů 102 727 korun.

Pokud Miloš Zeman skutečně zvítězí, přihraje klientovi sázkové kanceláře Chance necelých 50 tisíc korun. 

Prezidentská volba za všechny peníze. I tak by se dal nazvat sázkařský boom kolem volby prezidenta. První přímá volba vyvolala nebývale velký zájem mezi sázkaři napříč celou republikou. Ti se nebrání na svého „koně" vsadit statisíce. Počet vystavených tiketů jde do desítek tisíc.

Milion na Zemana? Proč ne!

„Zájem o prezidentskou volbu je extrémní a už teď můžeme říci, že je to nejpopulárnější politická událost, kterou jsme kdy vypsali. Zatímco na parlamentní volbu jsme přijali sázky za 10 milionů korun, ve středu jsme se u prezidentské volby pohybovali kolem 20 milionů korun," popsal Deníku Petr Šrain, mluvčí sázkové kanceláře Fortuna. Ta patří do dvojice nejrozšířenějších sázkových kanceláří v České republice.

Podle dostupných statistik většinou sázející favorizují Miloše Zemana.

„Kolem sedmdesáti procent klientů sází na Miloše Zemana. Sázky se pohybují nejčastěji od stokoruny po desetitisíce. Jednu z nejvyšších sázek registrujeme v Českých Budějovicích, kde si sázkař vsadil kolem sto tisíc na Miloše Zemana," sdělila mluvčí sázkové kanceláře Chance Markéta Světlíková. Její slova potvrzuje Petr Šrain z konkurenční společnosti. „Stejně tak i u nás je sázkaři favorizovaný Miloš Zeman. Jedna ze sázek na jeho vítězství překročila milion korun."

S velkým zájmem se setkalo už první kolo prezidentské volby. Nejvyšší vyplacená výhra ve Fortuně se pohybovala kolem 400 tisíc korun. Naopak i první kolo má své poražené.

Fischer stál sázkaře na 150 tisíc korun

„Před prvním kolem si jeden z našich klientů vsadil na Jana Fischera 150 000 tisíc korun," řekla Markéta Světlíková. Už teď je jasné, že jeho tiket nevyšel.

Druhé kolo prezidentské volby má jasného favorita i pro bookmakery. Podle nich by bez větších problémů měl vyhrát Miloš Zeman.

Účast voličů by podle kurzů měla být o něco nižší než v prvním kole. Počet voličů by neměl překročit 58 procent.

Volba pohledem bookmakerů

- Kurzy na vítězství Miloše Zemana se pohybují kolem 1,5:1. Vítězství Karla Schwarzenberga je podle bookmakerů méně pravděpodobné, proto se pohybuje kolem 2,5:1.

- Vsadit si můžete i na vítězství kandidátů v různých krajích republiky. Zatímco v Praze se kurz na vítězství Miloše Zemana pohybuje kolem 20:1, na Vysočině je jasným favoritem při kurzu 1,02:1. V Libereckém kraji je s kurzem 1,43:1 jasným favoritem Karel Schwarzenberg.

- Ani ve druhém kole se neočekává trhák jednoho z kandidátů. Podle bookmakerů není příliš pravděpodobné, že jeden z kandidátů získá více než 56 procent ze všech odevzdaných hlasů.