Semafory nebudou fungovat od 1. do 15. června na libereckém Zámeckém náměstí, tedy dole u Plazy, na křížení ulic Rumunské, Boženy Němcové a Felberovy. Ostatní provoz omezený nebude. Šaldovu náměstí se ve stejném termínu vyhnou v plánované výluce také tramvaje.

V dopravním srdci Liberce docházelo v poslední době stále častěji k výpadkům semaforů, příčinou byly poruchy kabelového vedení. “Šaldovo náměstí je nejvytíženější křižovatkou v Liberci, tento stav nemůžeme tolerovat,” řekl náměstek primátora pro technickou správu a informační technologie Jiří Šolc. “Proto přistupujeme k výměně kabelových svazků a modernizaci řadiče,” dodal.

Křižovatka na Šaldově náměstí v Liberci se řídí sama

“Šaldovo náměstí je nejkomplikovanější křižovatka snad ve střední Evropě,” řekl s nadsázkou Šolc. “Systém semaforů, který tam máme, je velmi pokročilý. Jsou tam kamery a dynamický model řízení. Semafory sami sledují, kolik aut čeká, v jaké frontě a podle toho se křižovatka upravuje a sebe sama řídí,“ dodal a vysvětlil, že ve spodní části došlo k porušení kapacitního kabelu, který je nyní nutné vyměnit.

Generální opravu a modernizaci provede společnost SWARCO TRAFFIC CZ a město za ni zaplatí téměř 1,3 milionu korun včetně DPH.

Mohlo by vás zajímat: Psí pláž i kuchyň pro kempaře. V Hrádku odemkli Kristýnu, areál láká na novinky

Odemykání Kristýny. | Video: Jiří Louda