Návštěvníci se přibližně na čtyřkilometrovém okruhu dozví celou řadu zajímavostí ze světa zvířat a rostlin. Na trase se nachází osmnáct stanovišť označených žlutými cedulkami se specifickými QR kódy, pod kterými se skrývají různé přírodovědné zajímavosti spojené s daným místem, k nim jednoduchý úkol a popis další cesty.

„Stezku jsme tvořili přednostně pro žáky od 10 let s cílem motivovat je k pobytu venku, nabídnout jim tam smysluplné trávení času a třeba se i něco nového dozvědět. Užijí si však všichni, kdo na ni zavítají,“ upřesnil lektor Městského střediska environmetální výchovy DIVIZNA Tomáš Plener. Projití trasy zabere přibližně dvě hodiny a je potřeba vzít si s sebou mobilní telefon s aplikací na čtení QR kódů. Internet je výhodou, nikoli však nutností.

„Pro ty, kteří by pátrali po hlubších informacích k jednotlivým zastavením, jsme v QR kódech navíc připojili odkazy na zajímavé články, ve kterých se lze dočíst například o námluvách datlů, mýtech o veverkách, věku netopýrů nebo sluchu lišek,“ doplnil Plener.