„Říkal jsem si, že když padá sníh, že podmínky na sjezdovkách budou lepší než v týdnu. To jsem se ale spletl,“ postěžoval si dvanáctiletý Honza z Liberce, který si pro jízdu na snowboardu vybral sobotní odpoledne.

Podle jeho slov byly sjezdovky sice upravené, ale díky velkému množství technického sněhu se na tratích tvořily obrovské ledové plotny.„Navíc mě rozčilovalo, že sněžná děla jela na plný výkon a když jsem vjel do stříkajícího sněhu, tak mě to úplně rozhodilo,“ vysvětlil Honza s tím, že ale chápe, že provozovatelé chtějí využít mrazivého počasí a co nejvíce sjezdovky zasněžit.

„Co se mi ale líbí, že se nečeká ve frontách na lanovky. Jenom na sjezdovce F10 se dlouho stálo na kotvu. Sice na lyže a snowboardy vyjelo ohromné množství lidí, ale bylo to znát jen na tratích, že jsme se museli hodně vyhýbat. Lanovky ale svou kapacitou stíhaly vše pobírat,“ pochvaloval si dvanáctiletý Honza. Jen litoval, že sněžit nezačalo už na začátku prázdnin. „Kdyby padal sníh alespoň o týden dříve, vypadalo by to jinak a využil bych prázdniny více k lyžování,“ dodal.