Ještě ji nedokázal nikdo vyrobit, ale potřebovat ji může někdy každý z nás. Krev. V projektu Jabloneckého deníku s hravým názvem Krvavé letadlo aneb ulov si svého prvodárce včera na trasfúzním oddělení „přistáli” další dobrovolníci.

„Chodil jsem před mnoha lety, pak jsem přestal. Teď jsem se nechal vyprovokovat a budu v dárcovství pokračovat,” přiznal Jakub Zajíc, kterého příznivci horolezectví najdou na umělé stěně sídlící hned vedle Brandlu.

Naopak z kancelářského křesla pochází další dárce, tentokrát ale opravdu nováček. Pavel Petráček. Na naší nedávnou otázku: „Jaké máte žíly? Co jít darovat krev!” Odpověděl kladně. Koho si s sebou za nováčka vezme příště má už rozmyšleno. Bude-li to některý z kolegů krajských radních se nezmínil, ale to prý není podstatné: „Jde o rozšíření kmene dárců a to nemá ani se zaměstnáním ani s politikou nic společného.”

S pomyslným štafetovým kolíkem podpory bezpříspěvkového dárcovství je srozumněna i ředitelka regionální televize RTM Dagmar Chlebíková. Novináři by měli být šiřiteli této myšlenky samo sebou. Sama se věnovala v úterý svému odběru, ale v patách jí byl televizní štáb.

„Není to jen o pomoci jiným. Díky velmi pečlivému prověření našeho zdravotního stavu, abychom uchránili příjemce, jsem i já klidnější,” shrnula Helena Garabíková.

Napsali o nás na webu Krajské nemocnice Liberec ZDE