Letos už to je podruhé, kdy rybárnu pronajal. „Chtěl jsem v tom kvůli stálým zákazníkům pokračovat, zvykli si na to a rádi si sem chodí pro ryby,“ řekl Deníku Rajdl s tím, že pro nájemce má jednu důležitou podmínku. „Musí začít alespoň o týden dříve než ostatní prodejci s venkovními káděmi před obchodními domy,“ podotkl s tím, že díky teplé vodě a vybavení mají lepší kulturu prodeje.

Důvod brzkého prodeje je prostý. Řada lidí podle něj nemá ráda dlouhé předvánoční fronty. Vyberou si v klidu rybu podle svých představ, nechají si ji zpracovat a dají zamrazit. Ví, že se jedná o čerstvý úlovek, který neležel zamražený neurčitou dobu v chladících boxech obchodů.

„Tato tradice se vyplácí. Prodeje byly slušné a až přijde čas, zákazníci si rybu vyndají z mrazáku, uvaří a naservírují na stůl,“ řekl majitele rybárny s tím, že se už prodalo přes tři sta kilogramů ryb s tím, že v minulosti on sám prodával ryby ještě i na silvestra a během ledna.

Levandulomat v obchodním centru Forum Liberec.
Krásně voní i pomáhá. Levandulomat v Liberci v sobě ukrývá „zázračnou“ bylinu

Otevřeno bude až do soboty 23. prosince, každý den od 8 do 18 hodin. Nabídka je pestrá, největší zájem je o kapry, pstruhy a pozornosti se těší i sumci. Dohromady čítá nabídka osm druhů. Zákazníci si mohou odnést rybu jak živou, tak i zpracovanou a očištěnou.

V nabídce mají i čerstvé půlky kapra a uzené kapří podkovy. „Je to fajn vědět, že si lidé vychutnají naši rybu během štědrovečerní večeře. Ctíme tu tradici, protože každoročně si kupují lidé kapra hlavně na Vánoce,“ dodal rybář Mikuláš Matura.