Celkově se sešlo 28 nových projektů, ať už se jedná například kultivaci autobusové zastávky v Karlinkách, revitalizace fotbalového hřiště v ulici Na Perštýně, úprava běžeckých tratí v Ruprechticích či model Liberce.

Opakovaně se o přízeň hlasujících uchází také dlouhodobý projekt rozvoje lesního koupaliště a plovárny. Poprvé pak hledá podporu od občanů návrh na zřízení mlžítek pro osvěžování vzduchu ve městě během horkých letních dnů. Návrhy zájemci posílali od dubna do konce června letošního roku.

„Pro letošní ročník se podařilo navýšit celkovou částku na tyto projekty na 8 milionů korun, což je o 3 miliony více než loni. Poprvé se soutěží ve třech kategoriích a hlasování se mohou účastnit obyvatelé města starší 15 let,“ řekl náměstek primátora pro městské bydlení a místní Agendu 21 Jan Hruška s tím, že projekty soutěží ve třech kategoriích, a to podle výše nákladů na jejich realizaci.

„Všechny došlé návrhy, kterých bylo přes 40, jsme důkladně posoudili a po dohodě s příslušnými odbory, vybrali ty, které se dostanou do hlasování. Svými hlasy nyní občané rozhodnou o tom, které projekty radnice následně zrealizuje. Nicméně ani nápady, které neobdrží dostatek hlasů, nehodíme do koše. Některé z nich můžeme realizovat i na základě diskuse v radě města a na zastupitelstvu města,“ dodal Hruška.

Minulé dva ročníky přinesly řadu vylepšení jako například dětská hřiště, sochy, vyhlídku, oživené prostory. Hlasovat lze zde: www.munipolis.cz/app/anketa/otazky/jLXabfsh. Udělit hlasující mohou celkem 3 kladné a 1 záporný hlas.