Nejslavnější je, že pokračujeme dál. Vsoučasné době zde mám 46koní. Třicet devět koní zde je našich a sedm koní je zde komerčně ustájeno, což je jeden zmála příjmů, leč hlavní, které je možné vytvářet.

Co považujete za svůj největší úspěch, neúspěch, co Vás nejvíce potěšilo a co zklamalo?

Za největší úspěch považuji podporu lidí, které se nám dostalo včase po požáru, a jejichž podporu máme stále. To je skutečný úspěch, protože ti nezásadnější dárci a sponzoři do Křižan samozřemně jezdí a jejich dar je pro mě osobně vyznamenáním důvěry.

Je hodně věcí, které se mohly udělat jinak, ale je ihodně variant, jak se co dá dělat. Otom snad nejlépe svědčí některé internetové diskuze. Zatím není snad nic, co bych přímo považovala za neúspěch.

Nejvíce mě potěší podpora lidí, kteří volají a píšou, jak mi fandí a drží palce. To je velká motivace, protože vedle lidí, kteří mé práci fandí, jsou samozřejmě ilidé, kteří by mě nejraději viděli upálenou, nebo alespoň na pranýři.

Nejvíce mě zklamalo a stále mě zklamávají lidé, kteří mi svou kritiku neumí říct do očí, či snad nemají na to odvahu. Tito lidé kritizují na anonymních diskuzích, a proto jsou umě přesně na opačném místě žebříčku hodnot oproti lidem, kteří jsem přijedou se na vše raději sami zeptat a podívat a nesnaží se za úplně každou cenu vytvořit jakousi virtuální realitu gangsterky Zuzany Polákové a jejích milionových kšeftů. Upřímných lidí si já vážím, těch druhých ne. Já jsem životní optimista.

Zuzana Poláková je provozovatelkou koňského domova důchodců Rolinka v Křižanech.