Odtud se vydá do dalších míst, mezi která bude patřit například jablonecká nemocnice, liberecké Koloseum a na přelomu roku pak i Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR.

Na fotografiích jsou zastoupeny různé generace i profese. Mezi portrétovanými je například bývalá zdravotní sestra, která celý život pracovala v liberecké nemocnici, nadšený radioamatér, herec, fotbalista, roztleskávačka, milovnice psů nebo kuchař. „Fotografie jsou černobílé a fotil jsem hodně zblízka. Snažil jsem se, aby vyniklo téma srdeční záležitosti a portréty byly přirozené,“ prozradil fotograf Robert Vano.

Státní zámek Sychrov.
Na návštěvě u Rohanů: Zámek Sychrov otevírá novou trasu. Přístupná bude od září

Výstava je součástí Světového dne srdce, který připadá na 29. září. V Liberci si ho připomenou už podruhé. Jedním z portrétovaných je proto i přednosta libereckého kardiovaskulárního centra v krajské nemocnici v Liberci Rostislav Polášek.

Právě krajské kardiocentrum je totiž garantem celého projektu, který má představit nejen současné možnosti, ale i prevenci onemocnění tohoto orgánu. Vernisáž výstavy se uskuteční 2. září od 16 hodin a uvede ji liberecký herec Ladislav Hampl.