Dvojice zde se svojí doprovodnou kapelou vystoupila v rámci koncertního turné Secret Voyage Summer Nights 2009, které je pojmenováno podle poslední studiové desky Blackmore´s Night.

„Působení s Blackmore´s Night přináší to, že máme kreativní svobodu hrát jakýkoliv styl hudby, který chceme. Můžeme hrát folk, rock, balady, instrumentální hudbu nebo hospodské písně. Nemohl jsem toto dělat s Deep Purple. Nyní se opět cítím svobodným,“ řekl v jednom rozhovoru Ritchie Blackmore. Kromě vytváření malebné zvukové palety, která upoutá mysl posluchače jako jeho nejoblíbenější vzpomínky, se Night a Blackmore také věnují dobročinným akcím.

Společně se Světovým fondem divoké zvěře vypomohli vypěstovat několik tisíc ovocných stromů na Borneu, věnovali čas a peníze na záchranu Sibiřských tygrů, netopýrů v Berlíně, jezevců ve Velké Británii a na mnoha jejich koncertech po celém světě založili a podpořili fond na pomoc zvířatům. Když právě nejsou na turné, dále pokračují ve sponzorování fondu na pomoc zvířatům a také vystupují o svém volnu, aby pomohli místním zvířecím charitatitivním spolkům.