„Připadáme si jako blázni, když projíždíme kolem značek zimní výbava, které nařizují používat zimní pneumatiky do konce dubna,“ postěžoval si Deníku obyvatel Raspenavy Vladimír Boháč.

Drtivá většina řidičů má totiž už dávno přezuto. Neví tedy, zda jim v případě policejní kontroly v tomto úseku hrozí nějaká pokuta. „Ty značky by se měly odstranit. Už i úředníci, kteří mají na starosti dopravní značky na dálnici D1 pochopili, že je krásné počasí a značky tam nemají co dělat. Vždyť v tomhle počasí se zimní pneumatiky enormně sjíždějí a tím více se ničí životní prostředí,“ dodal Boháč.

Podle Ivany Bucharové z odboru dopravy Městského úřadu ve Frýdlantu však značky zůstanou na svých místech. „Nevím o tom, že by značky způsobovaly řidičům nějaké problémy. My s tím nic neuděláme, je to legislativní problém,“ řekla Deníku Bucharová. Značky totiž zůstávají na silnici celý rok, jen jejich platnost je omezena vyhláškou. „Platí od 1. listopadu do 30. dubna, takže sundávat se určitě nebudou. Probíhá však jednání o tom, že by tyto značky od příštího roku platily pouze do 30. března,“ informovala čtenáře Deníku Ivana Bucharová.

K pokutám ze strany policie by podle ní i podle zdravého rozumu nemělo docházet. „Nevím, jak dalece to tam policie sleduje. Samozřejmě by ale bylo úplně zcestné, pokud by tam policisté v těchto dnech, kdy mají všichni přezuto na letní pneumatiky, rozdávali pokuty,“ uzavřela Bucharová.