„Při nehodách, k nimž tady dochází, vznikají vysoké škody a také újmy na zdraví,“ informovala Liberecký deník mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková. Podle ní během loňského roku v tomto úseku zaznamenali dvacet dopravních nehod a za letošní první čtvrtletí už tři havárie.

Podle policejní mluvčí jsou dopravní nehody způsobeny především nesprávným způsobem jízdy řidičů. „Je zřejmé, že velký podíl na nehodách v tomto úseku má lidský faktor, tedy řidič, který nedodržuje to, co by měl. Každopádně i naše dopravní policie, konkrétně komunikační technik, se snaží na tuto situaci reagovat ve spolupráci s dalšími subjekty, které se zabývají bezpečností silničního provozu,“ dodala Vlasta Suchánková.

Také Ředitelství silnic a dálnic Libereckého kraje se tímto úsekem již zabývá a plánuje opatření, která by mohla případným dopravním nehodám zamezit. „Tento úsek za Hodkovicemi nad Mohelkou směrem na Paceřice a Žďárek máme v plánu rekonstruovat,“ upřesnil ředitel liberecké správy Ředitelství silnic a dálnic Josef Jeníček s tím, že tato část silnice je opravdu nebezpečná a k dopravním nehodám zde skutečně často dochází.

„Plánujeme v této části opravy svodidel a rekonstrukci povrchu. Čeká nás tedy frézování silnice, které by mělo zajistit vyšší drsnost povrchu. Svodidla možná i přidáme nějaká nová a také dopravní značky, které by měly řidiče podnítit k dodržení správné rychlosti,“ doplnil Josef Jeníček.

Víte o dalších nebezpečných dopravních místech na silnicích na Liberecku? Napište nám o tom do diskuze.

K jedné z letošních dopravních nehod došlo 11. května, kdy německý řidič srazil srnu. „Když začal předjíždět auto před ním, vběhla mu pod kola srna. Řidič začal prudce brzdit, přesto střetu se srnou nezabránil. Tu náraz usmrtil a zvíře zůstalo ležet u středových svodidel. Na voze vznikla škoda za 51 tisíc korun,“ přiblížila nedávnou dopravní nehodu Vlasta Suchánková.

Další řidič, který nezvládl jízdu pod Paceřickým koncem, havaroval koncem listopadu loňského roku. K havárii došlo na rychlostní komunikaci číslo I/35 nedaleko obce Žďárek. Profesionální hasiči ze stanice Liberec nalezli u viaduktu pod Paceřickým kopcem na střechu převrácený osobní vůz.

„Dvě osoby utrpěly zranění a profesionální hasiči jim poskytli předlékařskou pomoc. Po příjezdu zdravotnické záchranné služby je předali do péče lékaře,“ přiblížila již dříve mluvčí libereckých hasičů Iva Michalíčková. Hasiči zabezpečili vozidlo proti vzniku požáru. Po vyšetření nehody dopravní policií otočili vůz zpět na kola a zasypali uniklé ropné látky sorbentem.

U další dopravní nehody, ke které došlo v říjnu loňského roku, utrpěli dva lidé zranění. Profesionální hasiči ze stanice Liberec nalezli na místě nehody lehce zraněného řidiče a spolujezdce. Spolujezdec zůstal uvězněný ve vozidle. Hasiči tedy museli vyříznout u dodávky čelní sklo a muže tímto otvorem z vozu vyprostit.