4. května po šesté hodině večerní tankovala v ulici Sokolovská v Liberci na čerpací stanici Benzina žena. Po natankování od stojanu odjela bez zaplacení. Registrační značka vozu byla 9S60276.

Podobný případ se stal 7. května v půl deváté večer. V ulici Nákladní, také u čerpací stanice Benzina. Tentokrát ale tankoval muž, který na sobě měl tmavou mikinu. Vozidlo bylo pravděpodobně stejné, jako v první případě, ale nemělo už registrační značku.

11. května tankoval muž v liberecké ulici Londýnská na čerpací stanici MOL, znovu odjel bez zaplacení. V tomto případě tankoval spolujezdec a řidič zůstal ve voze. Šlo pravděpodobně o stejné vozidlo jako v prvních dvou případech.

Poslední případ evidují policisté v Chrastavě. 17. května tam na čerpací stanici Benzina v ulici Nádražní přijel vůz, do kterého řidič natankoval 45 litrů benzínu a následně odjel bez placení. Ani tentokrát nemělo vozidlo registrační značky.

„Jedná se o opakovaný újezd od čerpacích stanic, pravděpodobně stejného vozidla. Policisté tak evidují již celkovou škodu přes 5 tisíc korun. Řidič či řidička zůstávají pro policisty stále neznámí. Proto se obracíme s žádostí o pomoc na veřejnost. Zároveň prosíme majitele vozu Kia Ceed, které má registrační značku 9S60276, aby se nám přihlásil,“ doplnila k případu mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová. Lidé mohou volat buď na telefonní číslo 974 467 100 nebo na bezplatnou tísňovou linku 158.