Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Magnetická rezonance rozšíří svůj provoz

Liberec - Diagnostický přístroj, takzvaná magnetická rezonance, bude v liberecké nemocnici fungovat na dvě směny.

14.1.2008 1
SDÍLEJ:

Magnetická rezonance je zobrazovací technika používaná především ve zdravotnictví k zobrazení vnitřních orgánů lidského těla.Foto: Deník/archiv

V době, kdy je většinou péče omezována či rušena, vychází Krajská nemocnice Liberec (KNL) opačným směrem. „Na základě jednání se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou dojde k rozšíření provozu magnetické rezonance na dvě směny,“ uvedla pro Deník tisková mluvčí nemocnice Alexandra Bednárková.

Za zdánlivě nepodstatnou informací se však skrývá významné pozadí. Je běžné, že zařízení typu Krajské nemocnice Liberec nasmlouvají péči poměrně složitým způsobem. Prakticky získávají jistý paušál, do kterého se musí vejít po celý rok.

Dosavadní rozložení vyjednaného paušálu pokrylo provozní náklady. Další rozvoj přístroje za 40 milionů korun se neprováděl a zařízení tak od roku 1999, kdy jej nemocnice zakoupila, zastaralo.

Praktické zdvojnásobení paušálu od VZP bude mít hned dva základní pozitivní dopady. Vedle možnosti vyšetřit větší množství pacientů metodou, která sebou nenese známá rizika způsobená zářením, je zde nezanedbatelný ekonomický efekt. „Vstřícnost VZP nám umožní pořídit si v dohledné době přístroj nový,“ vysvětlil primář radiodiagnostického oddělení Ladislav Endrych.

Výrazné zvýšení paušální platby je také důkazem toho, že je nemocnice pro pojišťovnu spolehlivým partnerem. Jak již dříve uvedl generální ředitel KNL Luděk Nečesaný, cílem nemocnice je nastavení vysokých standardů péče a vstřícný přístup k pacientům.

Vyšetření elektromagnetickou rezonancí pořizuje pomocí elektromagnetického vlnění a velkého magnetického pole obrazové řezy tělem, které se dají při spojení modifikovat do 3D obrazce. Od 21. února bude toto vyšetření dostupné nejen v dopoledních hodinách, jak je tomu nyní, ale až do dvacáté hodiny večerní. Jen za loňský rok provedla KNL 8 237 vyšetření magnetickou rezonancí.

 

14.1.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Badmintonisté BK Technické univerzity v Liberci

Badmintonisté Liberce v 1. celostátní lize jednou vyhráli

Peníze. Ilustrační fotografie.

ANKETA: Měla by existovat možnost posílat část sociálního pojištění na rodiče?

V libereckém podniku pracovalo na černo přes dvacet cizinců

Liberec – V podniku na výrobu plastových komponentů do aut pracovalo bez platného pracovního povolení 23 cizinců převážně z Ukrajiny a Moldávie.

ANKETA: Měla by příští vláda umožnit zdravotní nadstandardy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Lékárníci se připojili ke středeční stávce lékařů

Ke středeční stávce praktických lékařů se připojili také magistři, sice jen krátce, ale byli jednotní.

Na státní svátek se zájemcům otevře radnice

Liberec – O státním svátku 28. října mohou zájemci nahlédnout do reprezentačních prostor historické budovy radnice a vystoupit na věž s průvodcem každou půlhodinu v době od 9 do 14 hodin. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení