Známá restaurace zcela změnila provozovatele, nově je jím Zoologická zahrada Liberec, která za poslední půlrok vnitřek i vnějšek budovy kompletně zrekonstruovala. „Největším změnám se dostalo vybavení kuchyně a také sociálnímu zařízení, které bylo v nevyhovujícím stavu," popsal úpravy ředitel liberecké ZOO David Nejedlo.

Přibude terasa

Nově je restaurace přístupná přímo z budovy Lidových sadů a čekají ji i další rozšíření. „V zahradě plánujeme vybudovat venkovní terasu, zatím mohou hosté v zahradě posedět u původních stolů jako doposud," doplnil Nejedlo.

Restaurace vaří převážně českou kuchyni a nabízí i polední menu. Od pondělí do pátku je otevřena od 10:00 do 22:30, v neděli od 10:00 do 18:00.

Podle slov ředitele Nejedla jemu i zaměstnancům ZOO ve Formance chutná, jak se staronový podnik zavede u veřejnosti se teprve uvidí, první ohlasy vyznívají pro Formanku příznivě. „Interiér se určitě změnil k lepšímu a s jídlem jsem také spokojený. Potěšil mě i servis, který byl rychlý, přestože obsluhuje přednostně zaměstnance ZOO, což trochu zamrzí," řekl host restaurace Ondřej Kuthan.

Jitka Blehová